Ціни на сою в очікуванні перемовин між США та Китаєм

2018-08-17 12:12:56
Ціни на сою в очікуванні перемовин між США та Китаєм

Міністерство торгівлі США запропонувало провести 22 і 23 серпня торгові переговори між США та Китаєм. Вони відбудуться вперше з травня 2018 року, коли США ввели в дію мита на китайські товари, а Китай запровадив відповідні мита на американські товари, в тому числі й сою.

 

Представники Мінторгівлі Китаю вважають, що «продовження переговорів дозволить уникнути остаточного розриву китайсько-американських відносин, хоча сподівань на досягнення угоди майже немає".

 

Після рішення сторін відновити перемовини вчора зранку ціни ф'ючерсів на сою в Чикаго виросли на 3,5% до 330 $/т, оновивши максимум 5 днів.

 

Проведення торговельних переговорів дала надію на розв'язання конфлікту, але трейдери мають сумніви щодо позитивних підсумків.

 

Експорт сої з США за минулий тиждень різко знизився до 586,5 тис т, що на 21% поступається показнику минулого року, проте це не зупинило зростання ціни.

 

В Китай прибули перші партії американської сої, з якої було сплачено 25% імпортного мита. Крім того, відомо, що одне судно з 70 тис т американської сої вже майже місяць кружляє біля берегів Китаю, оскільки воно на пів години не встигло зайти в порт призначення до моменту введення мита, тому власник не вивантажує товар в надії на швидке вирішення торговельної суперечки та зняття мита.

 

Попит з боку Китаю на бразильську сою продовжує знижуватися через зменшення обсягів переробки та зростання цін на бразильську сою. За даними трейдерів, Китай на цьому тижні придбав щонайменше три карго аргентинської сої з поставкою у вересні та жовтні, а також одне уругвайської сої за ціною орієнтовно 432 $/т CIF Китай.

Коментарі відвідувачів (0):