Ціни на соняшникову олію за тиждень дещо зміцнілись

2019-02-25 12:09:04
Ціни на соняшникову олію за тиждень дещо зміцнілись

Висока ціна на нафту на рівні 67 $/барель вже тиждень підтримує ціни на рослинні олії.

 

Травневі ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії після нещодавнього тижневого падіння на 1% відновилися до 554 $/т завдяки активізації експорту в лютому в порівнянні з січнем.

 

Ціни підтримує зростання котирувань соєвих бобів та олії в Чикаго, яке розпочалося в четвер на тлі покращення перспектив експорту американських товарів до Китаю.

 

Зростання експортного попиту підтримало ціни на соняшникову олію причорноморського виробництва.

 

На минулому тижні єгипетський GASC придбав у компанії Glencore 30 тис т соняшникової олії з поставкою в квітні за ціною 698 $/т CFR, яка на 15 $/т перевищує закупівельну ціну січневих торгів.

 

З часу останнього тендеру ціни на соєву олію в Аргентині виросли на 6%, тоді як соняшникова олія в причорноморському регіоні подорожчала на 2% на тлі поступового відновлення цін на рослинний комплекс після різкого падіння у 4 кварталі 2018 року.

 

Ціни пропозицій української соняшникової олії з поставкою в березні виросли на 5 $/т до 675-680 $/т FOB, тоді як ціни попиту виросли на 1-2 $/т до 668-670 $/т FOB. Для травневих поставок ціна соняшникової олії на 5 $/т нижча, оскільки в той період посилиться конкуренція з аргентинськими продавцями рослинних олій.

 

В Аргентині соняшник зібраний з 38% площ, що перевищує середній 5-річний показник 32%, тоді як стан посівів вдвічі кращий за минулорічний.

 

В Україні закупівельні ціни на соняшник з доставкою на завод залишаються на рівні 10600-11200 грн/т, але ціни на франко-господарстві дещо знизилися завдяки сезонному збільшенню пропозицій.

Коментарі відвідувачів (0):