Ціни на рослинні олії почали відновлюватися

2018-12-13 13:06:53
Ціни на рослинні олії почали відновлюватися

Ціни на рослинні олії ростуть на тлі підтвердження з різних джерел про закупівлю першої величезної партії 2 млн тон американської сої з боку двох китайських державних компаній. А взагалі, джерела повідомляють про плани Китаю закупити найближчим часом 5 млн тон американської сої з поставкою в січні-березні 2019года.

 

Ця інформація продовжує підтримувати ціни на сою які торгуються на рівні 342$/т, але найбільше зростання показали ціни на соєву олію, яке за два дні виросла на 1,7% і торгується в Чикаго на рівні 645$/т.

 

Слідом за соєвим маслом почали рости ціни на пальмову олію, котирування яких з початку тижня виросли в Куала-Лумпурі на 1,7% і торгуються на рівні 486,01 $ / т з поставкою в лютому.

 

У зв'язку зі зниженням темпів експорту пальмової олії з Малайзії в листопаді до 1,37 млн тон, що на 12,9% менше ніж у жовтні, кінцеві запаси пальмової олії в країні перевищили 3 млн. тонн, що на 10,5% перевищує показник попереднього місяця, а також вище рівня в аналогічний період минулого року 2,5 млн. тон і досягли максимального показника за останні 18 років

 

 

Ціни на українську соняшникову олію також продовжує дорожчати і з початку тижня ціни на поставку в січні виросли до 640 $ / т FOB в порівнянні з 630 -635 $ / т FOB тиждень тому .

 

Збільшення обсягів переробки соняшнику в Україні на 11% сприяє нарощуванню експорту соняшникової олії, експорт якої з початку сезону на кінець листопада досяг 1,366 млн тон.

 

Величезна конкуренція на ринку рослинних олій продовжує тиснути на ціни соняшникової олії, яка зазвичай на 30-50доларів дорожче, ніж соєва олія, але ринок продовжує бути під пресом пропозиції дешевої пальмової олії, яка торгується нижче 500 доларів за тону через нарощування виробництва Малайзії та Індонезії.