Ціни на рослинні олії почали відновлюватися

2018-12-13 13:06:53
Ціни на рослинні олії почали відновлюватися

Ціни на рослинні олії ростуть на тлі підтвердження з різних джерел про закупівлю першої величезної партії 2 млн тон американської сої з боку двох китайських державних компаній. А взагалі, джерела повідомляють про плани Китаю закупити найближчим часом 5 млн тон американської сої з поставкою в січні-березні 2019года.

 

Ця інформація продовжує підтримувати ціни на сою які торгуються на рівні 342$/т, але найбільше зростання показали ціни на соєву олію, яке за два дні виросла на 1,7% і торгується в Чикаго на рівні 645$/т.

 

Слідом за соєвим маслом почали рости ціни на пальмову олію, котирування яких з початку тижня виросли в Куала-Лумпурі на 1,7% і торгуються на рівні 486,01 $ / т з поставкою в лютому.

 

У зв'язку зі зниженням темпів експорту пальмової олії з Малайзії в листопаді до 1,37 млн тон, що на 12,9% менше ніж у жовтні, кінцеві запаси пальмової олії в країні перевищили 3 млн. тонн, що на 10,5% перевищує показник попереднього місяця, а також вище рівня в аналогічний період минулого року 2,5 млн. тон і досягли максимального показника за останні 18 років

 

 

Ціни на українську соняшникову олію також продовжує дорожчати і з початку тижня ціни на поставку в січні виросли до 640 $ / т FOB в порівнянні з 630 -635 $ / т FOB тиждень тому .

 

Збільшення обсягів переробки соняшнику в Україні на 11% сприяє нарощуванню експорту соняшникової олії, експорт якої з початку сезону на кінець листопада досяг 1,366 млн тон.

 

Величезна конкуренція на ринку рослинних олій продовжує тиснути на ціни соняшникової олії, яка зазвичай на 30-50доларів дорожче, ніж соєва олія, але ринок продовжує бути під пресом пропозиції дешевої пальмової олії, яка торгується нижче 500 доларів за тону через нарощування виробництва Малайзії та Індонезії.

Коментарі відвідувачів (0):