Ціни на ріпак відновлюються після падіння

2016-09-02 12:22:41
Ціни на ріпак відновлюються після падіння

Після нетривалого зниження цін на ріпак, завдяки підтримці з боку ринку каноли вони знову почали зростати. Побоювання щодо обмеження китайського імпорту не виправдалися. Уряди Китаю та Канади домовились про відтермінування введення більш жорстких стандартів якості. Імпортери домовились приймати поставки каноли з вмістом домішок до 2,5%.

 

Нагадаємо, що раніше мінсільгосп КНР планував з 1 вересня посилити вимоги до вмісту домішок в канолі, яка постачається до країни з Канади, та обмежити їх показником 1%. В профільному міністерстві Китаю посилення контролю за імпортом пояснюють необхідністю захисту країни від можливих карантинних об’єктів.

 

Ціна ріпаку на французькій біржі виросла до 373,5 євро/тн або 418,32 $/тн. Зниження прогнозу виробництва ріпаку в ЄС продовжує підтримувати ціну на високому рівні в порівнянні з соєю та соняшником.


В Україні ціна ріпаку з доставкою в порт рушила слідом за європейською ціною і за останні дні виросла на 4 $ до 404 $/тн.


Обвал курсу гривні на міжбанку з 25,5 до 26,5 грн/долар компенсував падіння валютної ціни на ріпак, тому гривневі ціни ріпаку на елеваторах залишилися на рівні 11500-11600 грн/тону.