Ціни на ріпак нового врожаю сформуються протягом травня

2017-05-11 12:21:44
Ціни на ріпак нового врожаю сформуються протягом травня

Зазвичай в травні після підведення підсумків посівних кампаній в Європі, Канаді та Австралії визначаються ціни на ріпак нового врожаю.

 

Більшість регіонів вирощування ріпаку в Франції, Великобританії та західної Німеччини потерпає від нестачі вологи, кількість опадів не перевищує 40% від норми. Донедавна це суттєво не впливало на потенційну врожайність олійної. Проте чергове похолодання в другій половині квітня з приморозками на північному сході Франції до 8 градусів морозу призвело до проблем з цвітінням рослин та утворенням стручків.

 

Експерти ще більше знизили прогнози виробництва ріпаку в Німеччині, Франції та Англії, через що ціни на серпневі поставки в ЄС виросли до 372,25 євро/т або 404,6 $/т.

 

Існують певні проблеми на ринку каноли. Посуха, що триває більше місяця, може призвести до затримки початку посівної кампанії В Австралії. Через снігопади в Канаді затримується збирання каноли, яку не встигли зібрати восени, та початок нової посівної.

 

Високі темпи переробки та експорту канадської каноли призведуть до скорочення кінцевих запасів до 1,54 млн тон, що стане найнижчим показником останніх 4 років.

 

Збільшення посівних площ під канолою в Канаді відносно минулого року на 10% до 9,1 млн га призведе до рекордного врожаю олійної в 2017 році. Проте баланс ріпаку залишається напруженим через високий попит з боку імпортерів та низькі кінцеві запаси.

 

Екстремальна погода вплине на врожай ріпаку в Україні. В квітні в деяких регіонах спостерігалася посуха, в інших – пройшли сильні снігопади та заморозки. Мінагропрод оцінює збиральні площі під озимим ріпаком на рівні 827 тис га, тоді як експерти ODA оцінюють їх у 765 тис га, а середню врожайність – у 2,3 т/га. За прогнозом, врожай озимого та ярого ріпаку в новому сезоні сягне 1,8 млн т, тоді як в 2016/17 МР він склав 1,2 мл т.

 

Форвардні ціни на ріпак нового врожаю протягом двох останніх тижнів виросли на 5-10 $/т та наразі складають 385-380 $/т для поставок в порт в липні-серпні. На початку сезону 2016/17 ціни на ріпак складали 410-420 $/т, проте пізніше знизилися до 390 $/т 

Коментарі відвідувачів (0):