Ціни на нафту впали до 20-річного мінімуму

2020-03-19 12:00:25
Ціни на нафту впали до 20-річного мінімуму

Паніка на світових ринках посилюється через швидке розповсюдження короновірусу країнами Європи та в США, де за добу кількість хворих збільшилася удвічі, а вірус виявлений вже у 50 штатах, а також у Лос-Анджелесі та Нью-Йорку.

 

Після обвалу в понеділок біржові індекси Dow Jones, Nasdaq та S&P 500 у вівторок дещо відновилися, проте вже у середу знову впали на 4,7-6,3%, внаслідок чого торги автоматично зупинялися на 15 хвилин вже вчетверте за два тижні.

 

Ціни на нафту падають щодня, і з понеділка ф’ючерси на марку Brent опустилися на 20% до 25,65 $/барель, а на американську WTI – на 25% до 22,5 $/барель, що є 20-річним мінімумом. Протягом вчорашніх торгів ціни на нафту марки Brent опускалися нижче 25 $/барель, а нафту марки WTI – до 20 $/барель.

 

Нафтовий ринок залишається під тиском цінової війни між Саудівською Аравією та Росією, яка відмовилася скорочувати видобуток нафти задля підтримки цін в межах ОПЕК+, куди з 1994 року Росія входить не як учасник, а лише як спостерігач.

 

За даними трейдерів, європейські споживачі вже два тижні не купують російську нафту, оскільки Саудівська Аравія запропонувала якіснішу нафту за ціною 25 $/барель та вигідні умови оплати. Також вона пропонує інвестиції на переобладнання портових терміналів для отримання нафти танкерами та скрапленого газу газовозами, що дозволить витіснити Росію з традиційних європейських ринків збуту. Крім того, Саудівська Аравія запропонувала Ірану допомогу в продажу іранської нафти, уникаючи санкцій США, що посилить тиск на ціни.

 

На тлі поточної ситуації курс рубля на Московській біржі вчора впав на 7% до 80,87 руб/$, загалом за два тижні втративши 23%. Востаннє такий курс був зафіксований у лютому 2016 р.

 

Якщо ціни на нафту ще пів року залишатимуться нижчими, ніж 30 $/барель, аналітики не виключають падіння курсу рубля до 100 руб/$.

 

Виробники етанолу в США закликали уряд вжити заходів для компенсації втрачених обсягів через надані нафтопереробним заводам пільги, оскільки виробники кукурудзи та біопалива відчувають різке падіння попиту, що може призвести до краху цієї галузі економіки. Для підтримки нафтової галузі уряд США вирішив відновити федеральні закупівлі нафти для поповнення Стратегічного нафтового резерву (SPR).

Коментарі відвідувачів (0):