Ціни на нафту обвалились на 5% за день

2018-11-21 12:06:29
Ціни на нафту обвалились на 5% за день

Вівторок виявився "чорним" для нафтового ринку, оскільки котирування нафти марки Brent протягом однієї сесії обвалились на 7,6% з 66,5 до 61,75 $/барель (це найнижчий рівень з грудня минулого року), але до вечора дещо відновились та закінчили торги на рівні 63,2 $/барель, тому загальне падіння склало 5%.

 

Котирування американської нафти марки WTI впали на 8,3% до рівня 53,43 $/барель.

 

З початку жовтня ціни на нафту Brent впали на 28%, WTI — на 30%. 

 

Падіння цін на нафту відбувається на тлі напруження ситуації в Саудівській Аравії, викликаної вбивством журналіста та причетністю до цього наслідного принца. Після публікації даних ЦРУ про причетність принца до вбивства, почалися розмови про можливість заміни наслідного принца, що може змінити політику Саудівської Аравії.

 

Ринок нафти зараз знаходиться під впливом трьох країн - найбільших виробників нафти: США, Росії та Саудівської Аравії, які виробляють більше нафти, ніж 15 країн ОПЕК.  

 

Також на ринок вплинуло зниження прогнозу споживання нафти в Азії на тлі падіння темпів розвитку світової економіки.

 

Зниження цін на нафту стало причиною падіння котирувань біржових індексів:

  • Індекс Dow Jones Industrial Average за підсумками сесії у вівторок впав на 2,21% до 24465,64 п.
  • Standard & Poor's 500 опустився 1,82% до 2641,89 п.
  • Nasdaq Composite втратив 1,70% і склав 6908,82 п.

 

Два з трьох основних індексів - Dow Jones та S & P 500 – втратили зростання з початку 2018 року. Однак Nasdaq до кінця сесії уповільнив падіння, що дозволило йому залишитися в невеликому плюсі ​​(+ 0,08%) за рік.

 

Інвесторів турбують сигнали про гальмування росту світової економіки, торговельні суперечки США та Китаю, та повільне, але неухильне зростання відсоткових ставок, яке, швидше за все, продовжиться і в наступному році. Посилюються побоювання, що США та світ в цілому наближаються до завершення циклу економічного зростання.

 

В четвер ринки в США будуть закриті в зв’язку зі святкуванням Дня подяки, тому сьогодні ринки певно будуть мати низьку торговельну активність.

Коментарі відвідувачів (0):