Ціни на кукурудзу падають під тиском пропозицій з Південної Америки

2019-02-21 12:19:37
Ціни на кукурудзу падають під тиском пропозицій з Південної Америки

Попри різке падіння цін на пшеницю, які за місяць втратили майже 10%, травневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго залишаються стабільними на рівні 149,68 $/т. Їх підтримують високі ціни на нафту, яка торгується по 67,13 $/барель та активний експорт кукурудзи з США, що перевищує темпи минулого року.

 

Трейдери сподіваються, що після підписання торговельної угоди між США та Китаєм, останній закупить не лише американську сою, але й кукурудзу.

 

Південнокорейські переробники шукають більш дешеву кукурудзу й вже отримали пропозиції на поставки в липні кукурудзи з Бразилії за ціною 202-204 $/т CFR, тоді як кукурудза з поставкою в травні-червні купувалася по 206-208 $/т CFR.

 

В Україні ціни попиту на кукурудзу опустилися до 173-175 $/т на FOB або 163-164 $/т CPT порт.

 

Боротьба за покупців посилюється, тому трейдери задля активізації продажів будуть змушені опускати ціни.

 

Завдяки низьким цінам на кукурудзу на початку сезону, Україна наростила експорт кукурудзи, який станом на 20 лютого склав 15,1 млн т в порівнянні з 9 млн т на цю дату в минулому році. Лише в лютому було експортовано 3,2 млн т, що значно перевищує 2 млн т, які потрібно експортувати щомісяця, щоб вийти на прогнозований експертами рівень експорту в поточному сезоні 26 млн т.   

 

Збільшення попиту з боку Китаю зможе компенсувати скорочення закупівель Євросоюзом, який вже імпортував понад 15 млн т кукурудзи із прогнозованих USDA 21 млн т. Проте у випадку відновлення Китаєм закупівель кукурудзи з США, українському зерну шлях до Піднебесної буде закритий. Ще є сподівання на активізацію імпорту кукурудзи Індією, яка задля покриття дефіциту на внутрішньому ринку розглядає можливість зниження імпортного мита.

Коментарі відвідувачів (0):