Ціни на кукурудзу очікують нового балансу USDA

2020-02-10 12:09:54
Ціни на кукурудзу очікують нового балансу USDA

Ринки кукурудзи та інших сільгосптоварів залишаються під тиском епідемії короновірусу, яка призвела до скорочення споживання нафти та закриття найбільших підприємств в Китаї. Експерти наразі намагаються оцінити можливе зменшення споживання зернових та олійних в країні. 

 

У вівторок буде оприлюднений звіт USDA за лютий з оновленим балансом по кукурудзі. Очікується, що прогноз світового виробництва залишиться незмінним, оскільки для Бразилії та Аргентини прогнози врожаю залишаються на рівні 101 та 50 млн т відповідно. Головна увага прикута до балансу кукурудзи для США, де раніше очікувалося збільшення внутрішньої переробки задля активізації поставок до Китаю та незначне скорочення експорту.

 

Експерти USDA попередили, що не братимуть до уваги можливе збільшення експорту кукурудзи, етанолу та DDGS після підписання 1-ї частини торговельної угоди з Китаєм через форс-мажор, пов’язаний з епідемією короновірусу.

 

З початку сезону США експортували 22,7 млн т кукурудзи, що складає 50% від прогнозованих USDA 45 млн т, тоді як минулого року на цю дату було законтрактовано 61% від загального експорту, який у 2018/19 МР сягнув 52,4 млн т кукурудзи.

 

Ринки у п’ятницю закрилися з оптимістичними настроями щодо швидкого зупинення розповсюдження короновірусу та створення вакцини від нього, тому березневі ф’ючерси на кукурудзу залишилися на рівні 150 $/т. Ціни підтримали дані про збільшення попиту з боку переробників з Південої Кореї та В’єтнаму на тлі відновлення поголів’я свиней після спалаху АЧС у минулому році.

 

В Україні закупівельні ціни на кукурудзу впали в порту до 170-171 $/т або 4950-5050 грн/т внаслідок зниження цін попиту на березневі поставки до 180 $/т FOB. Трейдери очікують, що збільшення пропозицій південноамериканської кукурудзи нового врожаю може опустити ціни на квітневі поставки до 175 $/т FOB.

 

Україна за тиждень скоротила експорт кукурудзи на 45% до 662 тис т, що свідчить про зниження експортного попиту. З початку сезону експортовано 16,8 млн т, що на 27% перевищує відповідний показник минулого року. Проте до завершення сезону ще потрібно експортувати 14 млн т, тоді як потужна конкуренція з боку Аргентини та Бразилії сильно опускає ціни на ринках ЄС та Азії.

 

На чорноморському ринку кукурудзи посилюється конкуренція України з Росією, яка в поточному сезоні збільшила експорт кукурудзи в порівнняні з попереднім МР на 19% до 2 млн т.

Коментарі відвідувачів (0):