Ціна бразильської пшениці підскочила до дворічного максимуму

2016-05-26 12:12:09
Ціна бразильської пшениці підскочила до дворічного максимуму

Всупереч світовому «ведмежому» тренду ціни на пшеницю в Бразилії виросли до найвищого за останні два роки рівня. В країні все більше відчувається дефіцит кукурудзи, що спонукає тваринників шукати їй альтернативу у вигляді фуражної пшениці. А серед борошномелів йде справжня боротьба за високоякісну продовольчу пшеницю.

 

В штаті Парана, де вирощується найбільша в країні кількість пшениці, ціни на неї зросли до 824,59 реалів або 231 $ за тону, що є найвищим показником з травня 2014 року. З початку року ціна пшениці в Парані зросла на 13,2 % в реалах та на 25 % в доларах.

 

В другому за обсягами виробництва пшениці штаті – Ріо Гранде ціни виросли до 767,03 реалів або 215 $ за тону, що є найвищою ціною з жовтня 2013 року. З початку року зростання ціни в реалах склало 18 %, а в доларах 31 %.

 

Головною причиною такого стрімкого зростання цін став дефіцит пропозицій кукурудзи на внутрішньому ринку країни та підвищення її вартості з початку року на 44 %. Очікується, що в регіонах, де зазвичай вирощувалося найбільше кукурудзи, її середня врожайність стане найнижчою за останні п’ять років.

 

Ще більше загострює ситуацію погана якість пшениці нового врожаю. Внаслідок цього борошномели штату Ріо Гранде, який є провідним експортером бразильської пшениці, будуть змушені імпортувати з Аргентини, Парагваю та Уругваю близько 500 тис. тон пшениці.

 

Агентство AgroSouth News повідомляє, що вперше в історії країни Аргентина планує імпортувати пшеницю. Несприятливі погодні умови, що панували над країною на протязі квітня, відчутно погіршили якість цьогорічного врожаю пшениці. Уругвайська компанія Granosur заявила про готовність поставити до Аргентини в травні 300 тон високоякісної пшениці.