Світові темпи сівби озимої пшениці перевищують минулорічні

2018-09-27 12:08:18
Світові темпи сівби озимої пшениці перевищують минулорічні

Погодні умови, що склалися в основних країнах-експортерах пшениці, сприяють сівбі озимої пшениці. Опади, які пройшли в США, Україні та Росії, покращили перспективи майбутнього врожаю.

 

В Україні станом на 25 вересня озимими зерновими засіяно 2,9 млн га або 40% запланованих площ проти 2,5 млн га (35% від плану) на цю ж дату в минулому році. Понад 90% посівів озимини складає пшениця. Озимим ріпаком засіяно 946 тис га (107% від плану) проти 780 тис га на цю дату у 2017 році, що складало 78% від загальної площі посівів.

 

В Гідрометеоцентрі України вважають, що сівбу треба прискорити, поки в усіх регіонах панує сприятлива погода. Оптимальні терміни сівби закінчуються, проте погода подарує аграріям ще кілька сухих та прохолодних днів.

 

В Росії станом на 24 вересня озиминою засіяно 11,5 млн га або 67% від прогнозу проти 10,3 млн га на цю дату рік тому. Під пшеницю відведено понад половину посівних площ, що розташовані переважно в центральному регіоні та є основним експортним потенціалом країни.

 

Сходи озимини на майже 40% посівів знаходяться в доброму стані, 60% - в задовільному. Проте нещодавні опади суттєво покращать стан посівів й вказані показники зміняться в кращий бік.

 

В США озимою пшеницею засіяно 28% площ проти 26% в середньому за 5 років. Опади на минулому тижні уповільнили хід сівби, проте поповнили запаси вологи, що приятиме розвитку посівів.

 

В Європі темпи сівби поступаються минулорічним через викликану літньою посухою нестачу вологи в ґрунті, особливо в північних регіонах. Особливе занепокоєння викликає озимий ріпак, який має більш ранні терміни сівби. Кількість незасіяних площ може на 50% перевищити попередній прогноз, крім того, сходи дуже неоднорідні.

 

Експерти вважають, що внаслідок вказаної ситуації, європейське виробництво ріпаку у 2019 році не перевищить 20 млн т.

Коментарі відвідувачів (0):