Світові ціни на азотні добрива продовжують падіння

2017-04-06 12:07:54
Світові ціни на азотні добрива продовжують падіння

На ринку карбаміду вже півтора місяця продовжується падіння цін, попит на добрива залишається критично низьким. Якщо в лютому котирування на FOB порти Чорного моря складали 250-253 $/тн, то сьогодні в порту «Южний» карбамід пропонують по 212-222 $/тн, а портах Балтики – по 212-215 $/тн. Гранульовані добрива на цих базисах коштують в середньому 210-220 $/тн, аміачна селітра – по 205-210 $/тн.

 

На минулому тижні Близькосхідні постачальники пропонували приллірований карбамід по 204 $/тн. Великі обсяги добрив в квітні придбала Бразилія. Ціна наближається до «антирекорду» березня минулого року, коли карбамід коштував 197 $/тн. Тоді аналогічно дешевшали інші добрива азотної групи, ціни на селітру опустилися до 173-175 $/тн на FOB Чорне море.

 

Проте цьогоріч нітрат амонія торгується на незмінному рівні 205-210 $/тн, аміак дорожчає та вже коштує 300-320 $/тн, а карбамід невпинно дешевшає. Деякі регіони віддають перевагу аміаку, в інших покупці завмерли в очікуванні та не купують великих партій, як, наприклад, в США.

 

Думки учасників ринку з цього приводу розділилися. Одні вважають причиною таких дій близькосхідних постачальників зменшення обсягів закупівель в межах індійського тендеру IPL, коли закупівельний тендер був скорочений з 700 до 265 тис. тон. Майже весь обсяг складався з продукції близькосхідних виробників. Профіциту добрив в даному регіоні немає, тому необхідності в такій низькій ціні також не було. Проте після продажу до Бразилії добрив по 204 $/тн котирування знову обвалилися. В скрутному становищі опинилися ірландці, що планували продати на тендері 300-350 тис. тон. На завтра анонсований новий тендер вже іншого індійського покупця, тому в постачальників ще лишаються надії продати власну продукцію.

 

Загалом тиск на ринок карбаміду посилюється не тільки через нещодавні продажі близькосхідної продукції до Південної Америки, а й через незначний попит. Можливо після нового ММТС тендеру в Індії падіння цін уповільниться. Підсумки стануть відомі вже на наступному тижні.

Коментарі відвідувачів (0):