Суттєво виросла кількість нарікань на невідповідність української експортної продукції світовим фітосанітарним вимогам

2017-02-21 13:30:58
Суттєво виросла кількість нарікань на невідповідність української експортної продукції світовим фітосанітарним вимогам

В порівнянні з 2013 роком протягом 2016 року в декілька разів збільшилася кількість нотифікацій про невідповідність якості експортованої з України продукції фітосанітарним нормам країн-імпортерів. Про це повідомила прес-служба Держспоживслужби з посиланням на заяву заступника керівника Департаменту фітосанітарної безпеки та контролю за якістю насіння А. Челомбитко.

 

«Значну стурбованість викликає зростання кількості нотифікацій про невідповідність якості продукції фітосанітарним вимогам, отриманих від країн, що є партнерами України на світовому ринку зерна. В минулому році були непорозуміння з якістю зерна, що постачалося до Індонезії, Індії, Китаю, Туреччини, Білорусі», - йдеться в повідомленні.

 

Причиною отримання подібних звернень є недостатній контроль в процесі оформлення фітосанітарних сертифікатів як з боку інспекторів, так і самих експортерів.

 

«Покращити ситуацію вдасться завдяки проведенню комплексного фітосанітарного контролю під час вирощування, обігу та продажу на експорт рослин та продуктів рослинного походження, а також посиленню відповідальності керівників обласних управлінь Держспоживслужби, фітосанітарних інспекторів та лабораторій», - розповів А. Челомбитко.

Коментарі відвідувачів (0):