Суха та спекотна погода на Середньому Заході США може знизити врожайність кукурудзи

2020-07-10 12:26:28
Суха та спекотна погода на Середньому Заході США може знизити врожайність кукурудзи

Цього тижня в «кукурудзяному» поясі США панувала суха погода з температурами 32-34 оС, що може несприятливо вплинути на врожайність кукурудзи, яка знаходиться у фазі цвітіння. Критичним періодом у вегетації кукурудзи є період від 10 днів перед цвітінням до 20 днів після цвітіння, що є визначальним для формування врожаю. Нестача вологи  цей час може знизити потенціал врожаю.

 

В наступні 7-10 днів суха та спекотна погода зберігатиметься на сході Середнього Заходу, тоді як в західній частині пройдуть дощі та грози.

 

За тиждень кількість посівів кукурудзи в США, що знаходяться у доброму або відмінному стані, зменшилася на 2% до 71% (у порівнянні з 57% рік тому), а кількість посівів, де розпочалося цвітіння станом на 5 липня склала 10% у порівнянні з 7% рік тому та 16% в середньому за 5 років.

 

Спека на Південних Рівнинах США негативно вплине на посіви пшениці й бавовни.

 

На Північних Рівнинах та районі Дельти пануватиме сприятлива погода без високих температур з періодичними опадами, яка сприятиме розвитку посівів ярої пшениці, сої та кукурудзи.

 

В Канаді потужні опади на тлі нижчих за норму температур повітря призвели до надмірного зволоження та затримки розвитку посівів.

 

В центральній частині Бразилії все ще панує суха погода, яка негативно впливає на формування кукурудзи другого врожаю. Тому експерти Conab знизили у порівнянні з травневими оцінками прогноз виробництва кукурудзи в країні у 2020 р. на 1,4% до 100,993 млн т, що на 0,9% перевищить врожай 2019 р.

 

В Аргентині наступного тижня очікуються низькі температури з приморозками, які негативно вплинуть на розвиток посівів пшениці. Внаслідок тривалої посухи у західних та північних регіонах фермери скоротили площі сівби пшениці на 400 тис га до 6,6 млн га, внаслідок чого експерти Зернової біржі Росаріо знизили у порівнянні з червнем прогноз виробництва пшениці в країні з 21-22 до 18-19 млн т.

 

В Австралії в районах вирощування пшениці наступного тижня пройдуть зливи та грози, які сприятимуть формуванню гарного врожаю пшениці.

 

На півдні Росії минулого тижня панувала суха та спекотна погода з температурами 34-38 оС, яка негативно вплинула на врожайність пшениці та ячменю. Вже з наступного тижня температура знизиться до 30-32 оС та пройдуть незначні опади. Кількість опадів у центральних та східних регіонах на 30-50% нижча за норму, що може знизити потенціал врожаю кукурудзи та соняшника.

 

В Україні панує тепла погода з періодичними опадами, яка сприяє наливу пшениці та ячменю, а також покращує стан посівів кукурудзи та соняшника.

 

Суха погода в країнах ЄС в наступні 7-10 днів сприятиме збиранню озимих, проте знизить потенціал врожаю пізніх культур.

Коментарі відвідувачів (0):