Стрімке падіння цін на нафту обвалило біржові котирування на сою та кукурудзу

2020-04-21 12:03:55
Стрімке падіння цін на нафту обвалило біржові котирування на сою та кукурудзу

Вчорашнє падіння травневих ф’ючерсів на нафту WTI до від’ємних значень ще раз підтвердило, що ціну товару визначає попит, а відсутність вільних місткостей підвищує вартість зберігання.

 

Зупинка підприємств та обмеження пересування людей знизило попит на пальне, та, відповідно, на етанол та біодизель, які у США виробляють з сої та кукурудзи.

 

Попит на кукурудзу зменшили й виробники кормів, які страждають від падіння цін на м’ясо та затовареності складів внаслідок скорочення внутрішнього споживання та експортного попиту з боку Китаю.

 

В підсумку, травневі ф’ючерси на кукурудзу подешевшали на 2,5% до 126,77 $/т.

 

Експорт кукурудзи з США за тиждень зменшився майже вдвічі, до 640 тис т, що значно поступається експертним очікуванням та у 2 рази менший, ніж за цей же тиждень рік тому.

 

Ціни на кукурудзу не підтримало різке зростання пшеничних котирувань, викликане посушливою погодою в основних країнах – виробниках, та прогноз сухої погоди в Бразилії, де завершена сівба кукурудзи другого врожаю сафринья.

 

Ринок не відреагував на обіцяний МСГ США пакет допомоги фермерам в розмірі 3,9 млрд $, яким надаватимуть компенсації до 85% від падіння ціни з 1 січня по 15 квітня (проте виплати для однієї компанії не перевищуватимуть 125 тис $).

 

Кукурудзою в США засіяно 7% запланованих площ в порівнянні з 9% в середньому на цю дату.

 

В Аргентині кукурудза зібрана на 33% площ, а суха погода наступного тижня дозволить прискорити збирання та доставку зерна до портів.

 

Під тиском падіння внутрішнього попиту та цін на нафту липневі ф’ючерси на сою в США вчора знизилися на 1,5% до 305 $/т, а на соєву олію – на 2,7% до 571,88 $/т.

 

Ринок сої підтримало збільшення експорту сої з США за тиждень на 22% до 539,8 тис т, хоча до Китаю було відвантажено лише 70 тис т.

 

Бразилія вже зібрала сою на 92% площ, що збільшує обсяг пропозицій на світовому ринку. За оцінками експертів Oil World, у квітні країна експортує 12 млн т сої, насамперед до Китаю, тоді як у березні експорт склав 11 млн т, а у квітні 2019 р. – 9,4 млн т.

 

Ціни на сою на базисі FOB продовжують знижуватися, і наразі складають 333-335 $/т FOB US Gulf для американської сої та 335 $/т FOB Brazil для бразильської.

Коментарі відвідувачів (0):