Страйк водіїв може призвести до економічної та політичної кризи в Бразилії

2018-05-30 12:05:49
Страйк водіїв може призвести до економічної та політичної кризи в Бразилії

Водії вантажівок, які страйкують в Бразилії вже 9 днів, до економічних вимог про збільшення заробітної плати та недопущення подорожчання дизпалива додали й політичну вимогу про відставку президента.

 

Наразі заблоковані основні порти, залізниця та автошляхи, що унеможливлює постачання кормів, внаслідок чого в окремих господарствах розпочався падіж свиней та птиці.

 

На минулому тижні була досягнута попередня домовленість про зупинення страйку, проте зараз ситуація загострилася, і з власними політичними вимогами страйк підтримали профсоюзи інших галузей.

 

У відповідь на вимоги водіїв уряд заморозив ціни на дизпаливо та збільшив квоти на виробництво біодизеля, проте нові страйкарі та їх вимоги ускладнюють переговорний процес.

 

Нестабільність в країні, яка є основним світовим постачальником сої та кукурудзи, може найближчим часом призвести до зростання цін на сою. Девальвація бразильського реалу відносно долара з початку року на 15% та торговельна війна між США та Китаєм викликали активізацію експорту бразильської сої у 2018 році. Проте попит на неї може суттєво скоротитися через портові страйки та зрив експортних поставок.

Коментарі відвідувачів (0):