Стан пшениці майбутнього врожаю продовжує покращуватися

2016-06-01 14:44:14
Стан пшениці майбутнього врожаю продовжує покращуватися

Дані останнього моніторингу USDA підтвердили очікування гравців ринку та експертів щодо подальшого покращення стану американської пшениці майбутнього врожаю.

 

Станом на 29 травня 63 % посівів озимої пшениці оцінювалися на «добре та відмінно», що на 1 пункт перевищує показник попереднього тижня. В той же час рік тому в цей період спостерігалося погіршення стану посівів на 1 пункт до 44 %.

 

В стадії колосіння знаходяться вже 84 % озимини, тоді як рік тому таких посівів було 82 %, а середній показник за 5 років складає 76 %. Схожість ярої пшениці відповідає минулорічному значенню та становить 88 %, що суттєво перевищує середній показник за 5 років – 66 %. При цьому кількість посівів ярої пшениці, що отримали оцінку «добре відмінно» становить 79 %, проти 71 % рік тому.

 

Після того, як 28-29 травня над територією Франції вирувала негода з сильними ливнями та штормовим поривчастим вітром, перспективи отримати добрий врожай м’якої пшениці істотно погіршилися. Проте, враховуючи, що на 23 травня в Франції в доброму та відмінному стані знаходилося 83 % посівів м’якої пшениці, надія на непоганий врожай зерна ще залишається.

 

В Україні продовжується ріст стебла та формування колосу зернових культур. Спостерігається масове колосіння, а в південних регіонах – цвітіння колосу. Надзвичайно рання молочна стиглість зерна озимого ячменю відмічена в Херсонській та Одеській областях. Загальний стан посівів добрий.