Стан озимини в основних країнах-експортерах продовжує покращуватися

2020-02-26 12:02:50
Стан озимини в основних країнах-експортерах продовжує покращуватися

Тепла зима дозволила уникнути втрат озимих культур, проте занепокоєння викликає низький рівень ґрунтової вологи, особливо в Україні та на південному сході Європи. Скорочення площ сівби озимої пшениці в США, Європі та Україні частково буде компенсоване їх збільшенням в Росії. Тому доля майбутнього врожаю буде залежати від погодних умов навесні, особливо кількості опадів. 

 

В основних аграрних штатах США стан посівів озимої пшениці дещо покращився в порівнянні з січнем, хоча все ще залишається гіршим, ніж торік. 

 

Так, в Канзасі (виробник твердої озимої пшениці №1) станом на 24 лютого у доброму або відмінному стані знаходилося 35% посівів, що на 1% перевищує показник на 27 січня, проте на 16% поступається рівню минулого року на цю ж дату. 

 

В Оклахомі (виробник №3) в доброму або відмінному стані знаходяться 46% посівів, що на 10% перевищує показник січня та на 8% - рівень минулого року. В Колорадо (виробник №4) таких 59% посівів, що на 6% перевищує показник січня та на 9% - рівень минулого року. 

 

А от у Монтані (виробник №5) в доброму або відмінному стані знаходяться 37% посівів, що на 34% поступається показнику січня та 15% - рівню минулого року.

 

Грудень та січень стали рекордно теплими для Франції та країн північної, центральної та східної Європи, проте в окремих країнах ЄС спостерігається суттєвий дефіцит опадів, зокрема на півдні Італії, заході Польщі, сході Чехії, більшій частині Німеччини, Румунії, Болгарії. Взимку нестача опадів не шкодить посівам, проте значно зменшує запаси вологи у верхньому та більш глибоких шарах ґрунту. 

 

В Росії 94% посівів озимини знаходяться в доброму або задовільному стані, що значно перевищує середній багаторічний показник. Площі сівби озимих культур під врожай 2020 р. збільшили в порівнянні з 2018 р на 3,3% до рекордних 18,2 млн га, а врожай зерна може сягнути 125,3 млн т в порівнянні з 120,7 млн т у 2019 р.

 

Мінекономіки України прогнозує врожай зерна в Україні у 2020 р. на рівні 65-70 млн т в порівнянні з 75 млн т у 2019 р. Внаслідок складних погодних умов під час осінньої посівної, зокрема дефіциту вологи, площі сівби озимих зернових суттєво скоротилися. Тепла зима сприяла розвитку рослин та покращила загальний стан посівів, проте відсутність опадів погіршила рівень вологи, що у випадку посушливої весни ще більше зменшить врожай.

 

Озимими зерновими під врожай 2020 р. в Україні засіяли 7,6 млн т, що відповідає рівню минулого року, проте частина площ була засіяна дуже пізно. Озимою пшеницею засіяли 6,4 млн га, що на 0,6% поступається рівню минулого року. Умови для зимівлі озимих у південних та центральних регіонах залишаються малосприятливими через надвисокі температури на тлі низьких запасів ґрунтової вологи.

 

Через незвично високі температури в Білорусі запаси продуктивної вологи в ґрунті також суттєво нижчі, ніж середній багаторічний рівень, хоча кількість опадів взимку відповідала нормам, а в окремих регіонах перевищувала їх на 10-30%.

Коментарі відвідувачів (0):