США виплатять другий транш допомоги фермерам

2018-12-18 12:09:08
США виплатять другий транш допомоги фермерам

Президент США доручив міністерству сільського господарства перерахувати фермерам, що зазнали збитків від запроваджених урядом санкцій, другий транш фінансової допомоги з пакету у 12 млрд доларів.

 

«Виконуючи свою обіцянку про захист фермерів та тваринників від агресивної торговельної політики інших держав, я доручив міністру Сонні Пердью виплатити другий транш допомоги задля стимулювання розвитку ринку, оскільки наша економіка дуже потужна та дозволяє це зробити», - написав Трамп в Twitter.

 

Перерахований у вересні перший транш допомоги в сумі 6 млрд $ був розподілений між виробниками кукурудзи, пшениці й сорго, сої, бавовни, молочної продукції та свинини.

 

Рішення про виділення фіндопомоги фермерам, які постраждали від запровадженого урядом мита, раніше розкритикували деякі сенатори-республіканці, що є прихильниками вільної торгівлі. Вони вважають, що реалізація програми дотацій зробить економіку країни схожою на економіку СРСР.

 

Питання про виділення другого траншу допомоги залишалося невизначеним після рішення Китаю відновити закупівлю американської сої, оскільки після рекордного падіння з весни на 25% ціни на сою суттєво виросли.

 

США з 1 червня запровадили 25% мито на сталь та 10% мито на алюміній виробництва Канади, Мексики та країн ЄС, які ввели обмежувальні заходи у відповідь. Зокрема, Євросоюз підняв питання у ВТО та з 22 червня запровадив 25% мито на окремі види американської продукції металургійної, машинобудівної та сільськогосподарської галузей, загальний річний обсяг експорту якої складає 2,8 млрд євро.   

Коментарі відвідувачів (0):