Спекулятивні продажі опускають ціни на пшеницю в США

2018-03-27 12:13:27
Спекулятивні продажі опускають ціни на пшеницю в США

Різке зміцнення курсу євро відносно долара до рівня 1,245 не призвело до падіння цін на французьку пшеницю.

 

Європейський ринок знаходиться під впливом двох чинників: дефіциту пропозицій від виробників на тлі невизначеності з залишками зерна у фермерів та залізничного страйку в країні, що зашкодить транспортуванню пшениці.

 

Покращення погодних умов у Франції дозволило прискорити темпи весняної посівної кампанії, які поки що відстають від тогорічних.

 

За даними FranceAgrimer, в доброму та відмінному стані знаходяться 79% посівів озимої пшениці, тоді як на минулому тижні таких було 80%.

 

  • Травневі ф’ючерси борошномельної пшениці на MATIF виросли на 0,5 €/т до 163,5 €/т (203,4 $/т).

 

Американські пшеничні біржі розпочали тиждень з падіння після попереднього чотириденного зростання. Інвестори фіксують прибутки та проводять спекулятивні продажі.

 

На ринок тисне падіння попиту на американську пшеницю. Задля подальшого експорту USDA проінспектував 278,815 тис т пшениці, що відповідає нижній межі експертних очікувань.

 

У вівторок американські пшеничні біржі можуть продовжити падіння, оскільки дані моніторингу USDA, оприлюднені після завершення торгів, показали покращення стану посівів озимої пшениці, зокрема й у штаті Канзас.

 

Травневі ф’ючерси американської пшениці знизились:

  • на 2,20 $/т до 166,91 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 4,04 $/т до 172,05 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 2,02 $/т до 219,45 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

 

Різке потепління після тривалої зими може суттєво змінити структуру посівів ярих культур в Україні. Виробники будуть змушені готувати площі та одночасно сіяти декілька культур, через що можуть скоротити площі під ярим ячменем на користь посівів кукурудзи та соняшнику.

 

Крім того, аграрії не визначилися з посівами сої, експорт якої через скасування з 01.09.2018 відшкодування ПДВ досі залишається під питанням.

Коментарі відвідувачів (0):