Спекулянти обвалили ціни на пшеницю

2018-05-31 12:08:07
Спекулянти обвалили ціни на пшеницю

Погодні умови стали головним чинником тиску на біржові ціни на пшеницю.

 

В середу завдяки активним спекулятивним продажам липневі ф’ючерси м’якої пшениці в Чикаго впали майже на 3%. Такою стала реакція ринку на обіцяне на наступну декаду покращення погоди в пшеничному поясі Канади та районах вирощування ярої пшениці в США.

 

Липневі ф’ючерси пшениці в США впали:

  • на 5,33 $/т до 191,80 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 5,79 $/т до 198,69 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,

При цьому виросла на 6,06 $/т до 224,68 $/т тверда яра HRS-пшениця в Міннеаполісі.

 

Ринок французької пшеницю в середу суттєво просів попри відсутність фундаментальних підстав для цього. Посуха в основних країнах-виробниках залишається, до того ж, погіршується ситуація на півночі Європи, зокрема, в експортоорієнтованих регіонах Німеччини. Слабкий євро також впливає на ціни.

 

Проте інвестори вирішили, що ринок став надто перекупленим після 6-денного зростання з неодноразовим оновленням біржових максимумів.

 

  • Вересневі ф’ючерси борошномельної пшениці на MATIF впали на 5,5 €/т до 180,25 €/т (210,09 $/т).

 

Занепокоєння долею нового врожаю пшениці в Росії триматиме ринки в напруженні.

 

На півдні країни панує посуха, тоді як в Сибіру йде сніг, через що темпи сівби там на 2,6 млн га повільніші від минулорічних та поки що найнижчі з 2010 року. Ярою пшеницею в Росії засіяно 67% від прогнозу або 8,7 млн га проти 11,9 млн га у 2017 році.

 

В Україні посіви озимої пшениці знаходяться в доброму стані, проте обіцяна наступного тижня надмірно спекотна та посушлива погода може негативно вплинути на розвиток рослин.

Коментарі відвідувачів (0):