Скупивши надлишки валюти НБУ викликав зростання курсу долара

2016-05-06 14:13:58
Скупивши надлишки валюти НБУ викликав зростання курсу долара

Вчора Нацбанк вирішив скористатися ситуацією, що склалася на валютному міжбанківському ринку, коли кількість пропозицій валюти перевищила попит на неї, та з самого ранку вийшов на торги з аукціоном для купівлі надлишку валюти. Оскільки аукціон був оголошений з самого початку торгів, то продавці вже не поспішали із продажем валюти по будь-якій ціні, внаслідок чого котирування долара не знизилися, як це зазвичай відбувалося в квітні в подібних випадках.

 

Загалом розрахунки НБУ справдилися, та весь надлишок валюти банки продали регулятору. При загальній сумі заявок банків у 96,8 млн. доларів, НБУ поповнив ЗВР на 94,3 млн. доларів, придбавши їх по ціні відсіканні не вище 25,15 грн/$. Незважаючи на те, що подібний крок регулятора був передбаченим, досить істотна сума викупленої валюти змінила тренд ринку з укріплення гривні на її деяке послаблення.

 

Скоріш за все, це пов’язане з тим, що банки дещо перевищили обсяги заявок, внаслідок чого після викупу регулятором валюти на ринку склався певний її дефіцит, викликаний надлишковим попитом при недостатній кількості пропозиціями. Продавці, що залишилися на ринку після проведення аукціону миттєво відреагували на таку ситуацію і на одиничних угодах курс з ранкових 25,05/25,15 грн/$ наприкінці торгів виріс до 25,12/25,20 грн/$. Таким чином, долар подорожчав на 7 коп. при купівлі та на 5 коп. при продажу.

 

Статистика торгів: за четвер зареєстровано 519 угод на суму $528,03 млн по середньозваженному курсу 25,1230грн/долар

Коментарі відвідувачів (0):