Скорочення площ сівби озимої пшениці в ЄС майже не зменшить врожай в новому сезоні

2020-02-19 12:08:37
Скорочення площ сівби озимої пшениці в ЄС майже не зменшить врожай в новому сезоні

Після сильних осінніх дощів, які перешкоджали сівбі, та незначного скорочення площ сівби озимої пшениці в Європі трейдери очікували різкого зменшення врожаю пшениці у 2020 р. Проте незвично тепла зима сприятливо вплинула на посіви в окремих регіонах та навіть покращила їх стан.

 

Експерти МСГ Франції, яка є найбільшим виробником пшениці в ЄС, вважають, що внаслідок потужних злив площі сівби озимої м’якої пшениці в порівнянні з попереднім роком зменшаться на 5,6% до 4,7 млн га, що на тлі поганого стану посівів суттєво знизить врожай.

 

«Скорочення посівних площ та зниження врожайності внаслідок пізньої сівби спостерігатиметься у Західній Європі, зокрема у Франції та Великобританії. Тому навіть попри гарні перспективи врожаю у Німеччині, країнах Балтії, Центральної та Східної Європи, загальний збір пшениці в ЄС дещо поступатиметься минулорічному», - повідомили у Strategie Grains.

 

Експерти компанії оцінюють виробництво пшениці у Франції у 33,8 млн т в порівнянні з 39,5 млн т у 2019 р., хоча тепла зима дозволила французьким фермерам провести пізню сівбу та покращила стан посівів після несприятливих умов на початку розвитку.

 

Німеччина скоротить площі сівби пшениці на 7,1% до 2,83 млн га, проте посіви знаходяться в доброму та дуже доброму стані, й приморозки майже не завдали збитків.

 

Найбільшу стурбованість викликає погане зимове закалювання пшениці, обумовлене теплою зимою, тому в разі різких морозів посіви можуть постраждати.

 

Польща збільшила площі сівби пшениці на 2-3% в порівнянні з 2 млн га у 2019 р, - повідомляють аналітики Sparks Polska. Наразі посіви знаходяться в доброму стані, хоча пшениця подекуди демонструє надмірне зростання та схильність до хвороб через аномально високу температуру повітря. Значна зміна погодних умов у лютому може стати згубною для посівів.

 

Великобританія скоротить площі сівби озимої пшениці в порівнянні з минулим роком щонайменше на 20%, оскільки дощі змусили фермерів віддати перевагу сівбі ярих культур, - повідомили експерти CRM AgriCommodities. Внаслідок цього врожай пшениці може зменшитися з 16,2 млн т у 2019 р. до 10,6 млн т у 2020 р, що після виходу країни зі складу ЄС зробить її нетто-імпортером.

Коментарі відвідувачів (0):