Рясні опади поповнюють запаси вологи, проте затримують збирання врожаю

2019-09-27 12:03:03
Рясні опади поповнюють запаси вологи, проте затримують збирання врожаю

Після посушливої погоди серпня та вересня в основних країнах – виробниках зернових та олійних культур збільшується кількість опадів, які поповнюють запаси ґрунтової вологи, але затримують збирання врожаю та знижують якість зерна, особливо ярої пшениці та каноли в Канаді та на півночі США.

 

Наступного тижня на Середньому Заході США пройдуть сильні дощі, які можуть призвести до повеней та перешкодять збиранню сої та кукурудзи. Проте температура вища за норму сприятиме дозріванню посівів сої та кукурудзи, які в більшості регіонів значно відстають у розвитку. Через 10 днів температура знизиться, але морозів поки що не буде.

 

В штатах Монтана та Північна Дакота наступного тижня потужні опади зі снігом та низькими температурами затримають збирання ярої пшениці та погіршать її якість, а також не дозволять дозріти посівам сої та кукурудзи. Сильні заморозки на початку тижня можуть пошкодити посіви, які ще не дозріли.

 

На Південних рівнинах США опади поповнять запаси ґрунтової вологи, а тепле повітря сприятиме сівбі озимої пшениці.

 

В канадських преріях різке зниження температури наприкінці тижня та на початку наступного, особливо в провінціях Альберта, Саскачеван та Манітоба, може пошкодити посіви ярої пшениці та каноли. На півдні цих провінцій рясні опади подекуди зі снігом до 20 см завдадуть шкоду ще не зібраному врожаю.

 

Незначні нерівномірні опади в Бразилії дещо знизили температуру та поповнили запаси ґрунтової вологи, що покращує умови для сівби сої, яку затримує посуха. Проте з понеділка температура знову виросте до 30-32 градусів, а опадів ще тиждень не буде.

 

В Європі дощі також поповнили запаси вологи та покращили умови для сівби озимого ріпаку та пшениці, проте низькі температури затримають розвиток пізніх культур.

 

В Україні нарешті спала спека та пройшли дощі, які покращать розвиток посівів озимого ріпаку та зволожать ґрунт перед сівбою. Посилення опадів наступного тижня може затримати збирання сої та кукурудзи.

 

В Китаї в регіонах вирощування озимої пшениці та ріпаку посуха триватиме ще 7-10 днів.

 

Слабкі дощі, що пройдуть на сході Австралії, вже не покращать стан посівів пшениці, проте можуть затримати збирання врожаю. Нещодавні приморозки могли пошкодити посіви озимої пшениці на півдні Західної Австралії, де відсутність опадів найближчим часом несприятливо вплине на рослини. На півдні країни дощі на вихідних покращать стан посівів пшениці.

Коментарі відвідувачів (0):