Россія і Єгипет розпочали торгівельну війну через відмову в прийняті російської пшениці

2016-09-19 13:57:32
Россія і Єгипет розпочали торгівельну війну через відмову в прийняті російської пшениці

Россільгоспнагляд прийняв рішення про тимчасове обмеження з 22 вересня ввезення плодоовочевої продукції з Єгипту. Зокрема, заборона стосується цитрусових, томатів, картоплі та інших видів продукції. За деякими категоріями овочів та фруктів частка єгипетської продукції складає третину російського імпорту. Про нову заборону розповіла заступник голови Россільгоспнагляду Ю. Швабаускене.

 

На її думку, подібне рішення викликане недостатньо ефективною роботою фітосанітарної інспекції Єгипту, через що в поточному році Россільгоспнагляд неодноразово виявляв карантинні об’єкти в продукції, яка постачалася з Єгипту. Представникам посольства Єгипту вже повідомлено про введені обмеження. Тимчасова заборона на постачання рослинницької продукції буде діяти до проведення зустрічі на рівні експертів двох країн.

 

Частка певних категорій єгипетських овочів та фруктів складає третину всього російського імпорту. За даними Федеральної митної служби протягом січня-червня 2016 року з Єгипту було ввезено 44,4% всієї імпортної картоплі на суму 44,4 млн. $ та 33,6% цибулі на суму 29,8 млн. $. Загалом за статистикою ФМС протягом першого півріччя Єгипет поставив до Росії плодоовочевої продукції на 497,3 млн. $. 

 

Частина галузевих експертів вважає що рішення про заборону ввезення фруктів та овочів з Єгипту стало відповіддю на заборону поставок російської пшениці до цієї країни. Генеральний директор Інституту кон’юнктури аграрного ринку Д. Рилько вважає, що подібний збіг зовсім не випадковий і є відповіддю на претензії до російського зерна.

 

Нагадаємо, що в серпні 2016 року Міністерство сільського господарства та меліорації Єгипту заборонило ввезення пшениці навіть з мінімальнім вмістом ріжків – грибкового захворювання деяких злакових культур, що може викликати отруєння у людини. Російське МСГ вважає подібні претензії Єгипту намаганням добитися більш вигідних умов поставок. Останньою краплею в рішенні про заборону імпорту рослинницької продукції з Єгипту стала відмова Фітосанітарної служби цієї країни у прийнятті карго з 60 тис. тон російської пшениці, яке єгипетські інспектори протягом декількох останніх тижнів перевіряли в порту Новоросійська.

Коментарі відвідувачів (0):