Росія збільшила площі сівби озимої пшениці щоб отримати рекордний врожай

2018-11-14 12:41:47
Росія збільшила площі сівби озимої пшениці щоб отримати рекордний врожай

Завдяки зростанню світових цін на пшеницю Росія збільшила посівні площі під озимою пшеницею до 17,551 млн га, що на 2,1% перевищує запланований обсяг та на 5,3% - показник минулого року.

 

В порівнянні з минулим роком загальна площа збирання ярої та озимої пшениці в країні внаслідок посухи зменшилася з 27,3 до 26,3 млн га, а виробництво пшениці – з 87,8 до 73,3 млн т.

 

Збільшенню врожаю пшениці сприяє стійке зростання виробництва ярої пшениці, особливо в східних регіонах.

 

Стан посівів озимини переважно задовільний та добрий, хоча в Південному та Північнокавказькому ФО майже не було опадів. В окремих південних регіонах дефіцит вологи не сприяв отриманню сходів та початковому росту рослин. В залежності від термінів сівби рослини знаходяться в фазах сходів, утворення листів та кущення. Кількість тепла достатня, хоча в північних регіонах вдень була нижче за норму.

 

Сніг, що випав наприкінці жовтня на півночі європейської частини Росії, в першій декаді листопада розтанув. Вдень температура повітря підвищувалася до 7…10 градусів, що сприяло повільному зростанню рослин озимини. Вночі температура опускалася до -4..-1 градуса, місцями до -6…-8. Кількість опадів в першій декаді склала 5-15 мм, на півночі подекуди 20 мм та більше.

 

Вегетація рослин завершилася наприкінці жовтня, та на більшості площ в першій декаді листопада не відновлювалася. Агрометеорологічні умови сприяли проходженню першої фази закалювання рослин.

 

В Пермському краї та східних районах Республіки Башкортостан протягом всієї декади посіви озимини були вкриті 2-7 см шаром снігу.

Коментарі відвідувачів (0):