Росія та Туреччина домовилися про зняття торговельних обмежень

2017-05-04 14:21:34
Росія та Туреччина домовилися про зняття торговельних обмежень

За підсумками переговорів президентів Туреччини та Росії досягнуто домовленість про зняття взаємних обмежень в торгівлі між країнами.

 

Прийняте комплексне рішення передбачає відміну всіх обмежень, пов’язаних з різними галузями. Росія знімає обмеження щодо робочої сили, сільськогосподарської продукції, проте поки що залишає в силі обмеження на ввезення томатів з Туреччини.

 

В свою чергу Туреччина відміняє імпортні мита на агропродукцію, зокрема, російське зерно та соняшникову олію. Продовжиться робота над проектами «Турецького потоку» та атомною електростанцією «Аккую».

 

Під час зустрічі президентів були обговорені економічні, торгові та інші питання, і вже через декілька днів можна буде побачити наслідки переговорів.

 

Учасники російської зернової асоціації вважають, що зняття обмежень на ввезення російського зерна сприятливо вплине на ринок, хоча на поточний момент більша частина поставок вже виконана. На момент введення Туреччиною імпортного мита Росія встигла експортувати до країни більше 2 млн тон пшениці. Наразі мова піде про умови та терміни поставок до Туреччини пшениці нового врожаю.

 

Туреччина є другим після Єгипту головним покупцем російської пшениці. З початку поточного сезону Єгипет імпортував 5,3 млн російського зерна, зокрема 5,2 млн тон пшениці. Туреччина за цей період придбала 4,9 млн тон зерна, частка пшениці в якому склала 2,3 млн тон.

Коментарі відвідувачів (0):