Ринок акцій перед Різдвом знову обвалився

2018-12-26 12:05:03
Ринок акцій перед Різдвом знову обвалився

Обвал на біржах напередодні Різдва погіршив настрої трейдерів.

 

Індекс S&P 500 впав майже на 3%, Dow Jones – на 2,91%, NASDAQ – на 2,21%.

 

Ціна на нафту марки Brent вперше з серпня 2017 року опустилася нижче 51 $/барель та сягнула рівня 50,43 $/барель.

 

Азійські біржі також закрилися в мінусі. В Японії індекс Nikkei 225 впав на 5% до найнижчого з вересня 2017 р. рівня – 19,155 п.

 

Внаслідок падіння, яке триває три місяці поспіль, S&P втратив 19,8%, Dow Jones Industrial Average впав на 5036 п. та оновив рекорд грудня 1931 р.

 

Дивно, що падіння ринку відбувається на тлі сприятливих для економіки фундаментальних чинників: зростає ВВП та прибуток, відсутні докази рецесії. Проте біржі непокоять політичні процеси, які можуть несприятливо вплинути на ринки в наступному році.

 

В минулу середу ФРС США вже вчетверте в поточному році підвищила облікову ставку на 0,25% до 2,25-2,5%, що викликало незадоволення Д. Трампа, який закликав скасувати дане рішення та почав обговорювати можливість звільнення голови ФРС. Президент США заявив, що ФРС стала головною проблемою американської економіки.

 

Ще однією причиною падіння індексів стало тимчасове зупинення роботи 9 із 15 федеральних відомств через розбіжності думок з Білим домом з приводу фінансування стіни на кордоні з Мексикою.

 

Міністр фінансів США С. Мнучин повідомив про спілкування з очільниками 6 найбільших банків США - Goldman Sachs, Citi, Bank of America, JP Morgan Chase, Morgan Stanley та Wells Fargo з приводу наявної ліквідності. Голови банків підтвердили, що мають достатню кількість грошей, щоб забезпечувати свої операції.

 

Зниження індексів та нафтових котирувань тисне на ф’ючерси на сою, пшеницю та кукурудзу, які наприкінці сесії в середу також незначно знизилися, але в четвер під впливом ведмежих ринків можуть продовжити падіння.

Коментарі відвідувачів (0):