Рада ухвалила законопроект про зміни у питаннях здійснення габаритно-вагового контролю

2021-06-09 12:02:45
Рада ухвалила законопроект про зміни у питаннях здійснення габаритно-вагового контролю

Верховна Рада 3 червня 280 голосами ухвалила Законопроект № 3742, який вносить зміни до чинного законодавства щодо питань проведення габаритно-вагового контролю та посилює відповідальність за порушення габаритно-вагових нормативів.

 

Новий Закон передбачає автоматичну фіксацію порушень габаритно-вагових нормативів за допомогою WIM-комплексів, що допоможе зупинити руйнування автошляхів, вивести з тіні ринок автоперевезень та збільшити відрахування до бюджету. Посилення контролю на автодорогах сприятиме розвитку залізничних та річкових перевезень, які є значно екологічнішими.

 

Закон дозволяє фіксувати порушення, пов’язані з відсутністю дозволів при узгодженні умов і режимів перевезень у випадку перевищення чинних обмежень ваги або розмірів, або документу про оплату проїзду автомобілів з більшими за норму габаритами чи вагою, в тому числі в автоматичному режимі. За перевищення чинних норм в межах 5-30% передбачено накладання штрафу розміром 8,5-51 тис грн.

 

Центральному органу виконавчої влади надаються повноваження для забезпечення вимог державної політики у питаннях безпеки на наземному транспорті щодо стягнення у судовому порядку оплати проїзду автошляхами транспортних засобів та інших самохідних машин з понаднормовими габаритами або вагою, а також для отримання інформації з державних електронних ресурсів, зокрема з реєстру ТТН.

 

Автомобільним перевізникам та їх уповноваженим особам, суб’єктам господарювання, що надають автотранспортні послуги, дозволено фіксувати процес проведення планових, позапланових та рейдових перевірок засобами фото- та відеофіксації, не перешкоджаючи їх проведенню. Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та рейдових перевірок визначає Кабмін України.

Коментарі відвідувачів (0):