Рада планує заборонити використання пальмової олії при виробництві продуктів

2018-05-16 12:10:47
Рада планує заборонити використання пальмової олії при виробництві продуктів

Парламент у першому читанні прийняв законопроект № 3871, який заборонить використовувати пальмову олію при виробництві харчових продуктів, молока та виробів з нього, а також передбачатиме адміністративну відповідальність за порушення даних вимог.

 

Проект передбачає внесення відповідних змін до Кодексу про адміністративні правопорушення.

 

Виробництво та обіг в Україні продукції, що не відповідатиме вимогам стандартів, норм сертифікації, безпеки та якості, зокрема й продуктів, які містять пальмову олію, за виключенням передбачених Законом винятків, буде каратися накладанням на посадових осіб організацій та підприємств усіх форм власності штрафів в розмірі 20-100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За повторне порушення, здійснене протягом року, штраф буде збільшено до 100-200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Крім того, будуть внесені зміни до ст. 27 Закону «Про молоко та молочні продукти», якими буде заборонено використання у вказаній продукції пальмової олії.

 

Даний законопроект відповідає рішенню ВОЗ до 2023 року повністю виключити з харчових продуктів промислово вироблені трасжирні кислоти (основний продукт – маргарин), оскільки щорічно понад 500 тис людей у світі гине від серцево-судинних хвороб, викликаних вживанням продуктів з трансжирами.

 

Нагадаємо, що трансжири містяться в натуральних м’ясо-молочних продуктах, а також виробляються штучно. Завдяки низькій вартості та тривалому терміну зберігання промислово вироблені трансжирні кислоти стали популярним замінником звичайного масла, а найбільш розповсюдженим видом таких кислот є маргарин.

Коментарі відвідувачів (0):