Rabobank прогнозує низький врожай зерна в Австралії

2019-06-05 12:13:53
Rabobank прогнозує низький врожай зерна в Австралії

За прогнозом Rabobank, через посуху у 2019 році Австралія не зможе збільшити площі сівби та виробництва пшениці до середнього рівня, внаслідок чого внутрішні ціни на зерно залишаться на високому рівні.

 

В порівнянні з минулим роком посівні площі збільшаться на 1% до 18,3 млн га, що все одно на 13% поступатиметься середньому 5-річному показнику.

 

За офіційними даними федеральної урядової агенції ABARES, у 2018/19 МР виробництво зерна в країні впало на 20% до 30 млн т попри зростання виробництва в Західній Австралії на 21% до 17,1 млн т.

 

В минулому році врожай пшениці в Австралії склав найменші за 10 років 17,3 млн т, а в поточному сезоні через посуху в Західній Австралії він не перевищить 18 млн т.

 

Експорт пшениці в порівнянні з минулим роком збільшиться на 18% до 11-12 млн т, що на 30% поступатиметься середньому 5-річному показнику.

 

Аналітики вважають, що країна може збільшити імпорт пшениці та інших культур через ситуацію, що склалася. Так, Manildra Group, що є найбільшим покупцем пшениці в Австралії, імпортував до Нового Південного Уельсу пшеницю з Канади, чим вразив внутрішній ринок та місцевих фермерів.

 

Найспекотніше за всю історію спостережень літо та нижча за норму кількість опадів після двох років дефіциту вологи призвели до надто низького рівня зволоження ґрунтів на значних територіях.

 

На Півдні Австралії рівень вологи найнижчий на цю дату за 150 років, проте в Новому Південному Уельсі та Вікторії умови для озимих на початку сезону найкращі з 2016-17 року. Експерти говорять про відновлення балансу посівів між сходом та заходом після того, як Західна Австралія в минулому році зібрала більшу частину врожаю зерна.

 

Проте цьогорічне скорочення посівних площ в Західній Австралії на 5% майже повністю нівелює будь-яке розширення посівних площ в інших штатах.

Коментарі відвідувачів (0):