Пшениця в США дорожчає через негоду

2017-05-03 12:11:04
Пшениця в США дорожчає через негоду

На початку тижня на ціну основних сільськогосподарських товарів в США суттєво вплинуло погіршення погодних умов. Морози та снігопади пошкодили частину посівів пшениці, в деяких регіонах Техасу шар снігу сягнув 30 см. Проте поки що зарано говорити про наслідки негоди.

 

В понеділок ф’ючерси м’якої пшениці в Чикаго показали найбільше денне зростання з липня 2015 року, піднявшись одразу на 6%. Проте після цього інвестори почали фіксувати прибутки, тому пшеничні котирування дещо подешевшали.

 

Ще одним чинником зростання цін став активний експорт. Інспектори USDA перевірили з метою експорту 574,588 тис тон пшениці, що майже дорівнює верхній межі експертних очікувань, які складали 400-600 тис тон.

 

В Європі ринки в понеділок не працювали, а в вівторок пшеничні котирування виросли слідом за чиказькою біржею.

 

Агентство FranceAgriMer погіршило оцінку стану посівів пшениці в Франції через нестачу вологи в ґрунті протягом квітня. Зараз в доброму та відмінному стані знаходяться 78% посівів, тоді, як на минулому тижні таких було 85%.

 

В Україні погода залишається сприятливою для розвитку озимих та сівби ярих культур, тому поки що погодний чинник не впливає на ціни трейдерів, що купують пшеницю для подальшого експорту.

 

Протягом минулого тижня Україна експортувала понад 500 тис тон зернових, зокрема: 330 тис тон пшениці, 145 тис тон кукурудзи та 60 тис тон ячменю.

Коментарі відвідувачів (0):