Прогноз виробництва пшениці в Австралії у 2018/19 МР збільшений

2019-02-01 12:02:43
Прогноз виробництва пшениці в Австралії у 2018/19 МР збільшений

В новому звіті експерти INTL FCStone збільшили в порівнянні з грудневим прогнозом оцінку виробництва пшениці в Австралії у 2018/19 МР з 16,87 до 17 млн т, що хоча й перевищує прогноз аналітиків Abares у 16,9 млн т, проте значно поступається середньому 5-річному рівню врожаю у 25,3 млн т.

 

Оцінку виробництва ячменю збільшили з грудневих 7,23 млн т до 7,76 млн т, тоді як експерти Abares оцінюють його у 7,3 млн т.

 

Проте тривала посуха може погіршити врожай 2019/20 МР, перший офіційний прогноз щодо якого буде оприлюднений в березні.

 

Останніми роками виробництво пшениці на сході країни страждало від посушливої погоди, а у 2018/19 МР врожайність стала найнижчою за 10 років, хоча Західна Австралія зібрала гарний врожай.

 

Деякі виробники зволікають з сівбою в очікуванні опадів, проте пізня сівба підвищить подальшу сприйнятливість рослин до поганих погодних умов.

 

Рекордна спека на південному сході Австралії на початку січня призвела до перебоїв з енергопостачанням та різкому стрибку цін на електроенергію, тоді як лісові пожежі знищили будинки в південній Тасманії.    

 

Метеорологи попередили, що на Західному узбережжі країни протягом наступних 3 місяців пануватиме спекотна й суха погода, що знизить перспективи виробництва пшениці в країні, яка є четвертим у світі експортером.

 

Імовірність того, що в Західній Австралії кількість опадів в період з 1 лютого по 30 квітня сягне середнього рівня, метеорологи оцінюють лише у 20%, тоді як імовірність надто високих температур повітря в цей же період в більшості регіонів країни – у 70%.

 

Західна Австралія - найбільший регіон-виробник пшениці, який збирає половину врожаю австралійської пшениці. В минулому році завдяки гарним опадам там отримали високий врожай пшениці. Сівба в цьому штаті розпочнеться на початку квітня, проте через дефіцит опадів в наступному сезоні виробництво може суттєво скоротитися.

Коментарі відвідувачів (0):