Продаж ОВДП суттєво зміцнив гривню

2019-02-05 12:05:46
Продаж ОВДП суттєво зміцнив гривню

Курс гривні на міжбанку з початку січня укріпився на 2,2% та досяг рівня 27,38 грн/$, що стало сюрпризом для учасників ринку.  

 

Збільшення експортної виручки завдяки активному аграрному експорту та зменшення імпортних поставок в січні стали основними чинниками укріплення гривні.

 

Додатковим чинником зростання курсу гривні стали активні продажі валюти нерезидентами, які інтенсивно скуповували на проведених Мінфіном аукціонах облігації внутрішнього державної позики (ОВДП).

 

В інтерв'ю агенції УНІАН заступник міністра фінансів В. Шкураков розповів, що у січні 2019 року Мінфін запозичив рекордні 42 млрд грн, хоча зазвичай це не надто активний місяць.

 

«Нерезиденти активно купують боргові папери України, й на останніх аукціонах придбали ОВДП на 100-150 млн доларів в еквіваленті. Це знижує ставки та сприятливо впливає на ринок. Проте Мінфін та НБУ контролюють ситуацію та готові відреагувати на раптовий вихід з ринку нерезидентів», - повідомив він.

 

Дохідність розміщених в січні короткострокових ОВДП у гривні складала 19,5% річних.

 

Нагадаємо, що Міністерством фінансів затверджена Програма управління держборгом на 2019 рік, яка передбачає застосування для фінансування бюджету широкого спектру боргових інструментів загальною сумою 345,9 млрд грн.

 

Очікується, що частка середньострокових інструментів в цій сумі складе 45,4%, довгострокових – 42,2%, короткострокових – 12,4%.

Коментарі відвідувачів (0):