Президент ветував закон, що передбачав компенсацію виробникам купівлі вагонів-зерновозів

2018-07-30 12:09:50
Президент ветував закон, що передбачав компенсацію виробникам купівлі вагонів-зерновозів

Президент повернув із зауваженнями до парламенту прийнятий 5 липня закон про єдине митне вікно, хоча і зазначив його надзвичайну важливість та вказав, що запровадження нового механізму роботи митниці дозволить оптимізувати процедури переміщення вантажів через кордони країни.

 

Вказаний документ змінює окремі положення законів «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для АПК» та «Про державну підтримку сільського господарства», якими вагони-зерновози відносяться до обладнання для АПК, на придбання якого для агровиробників передбачена державна компенсація.

 

Гарант зазначив, що 75% всіх сільгосппідприємств складають фермерські господарства, обсяги реалізації зерна якими не потребують придбання спеціалізованих вагонів. Вартість таких вагонів та високі експлуатаційні витрати роблять їх доступними лише для великих виробників. А компенсація їх придбання не забезпечить економічну підтримку аграріїв та стане нераціональним використанням бюджетних коштів.

 

Президент заявив, що за таких обставин компенсація купівлі вагонів-зерновозів стане несправедливою щодо більшості сільгоспвиробників, та запропонував виключити з ІІ розділу Закону п. 21 та 25.

 

Нагадаємо, що 5 липня парламентарі в другому читанні прийняли законопроект № 7010, який входить до складу 35 законів, необхідних для стимулювання економічного розвитку країни. Документ вносить зміни до Митного кодексу та окремих законодавчих актів, та пропонує запровадити єдине вікно на митниці й дозволити подання дозвільних документів для митного оформлення в електронному вигляді.

Коментарі відвідувачів (0):