Прем’єр-міністр України про рішення щодо відкриття ринку землі

2017-01-06 12:28:23
Прем’єр-міністр України про рішення щодо відкриття ринку землі

В жовтні минулого року Верховна Рада продовжила ще на рік термін дії мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення. Таке рішення розділило суспільство на два полярних сектори. Проте вже менше, ніж через рік, це питання знову потрібно буде піднімати, оскільки рішення про існування ринку землі сьогодні є надто важливим.

 

Прем’єр-міністр України В. Гройсман під час інтерв’ю «Укрінформу» розповів, що основною причиною закритого сьогодні ринку землі бачить відсутність чіткої схеми, функціональності системи продажу землі в разі відкриття ринку.

 

«Питання необхідності ринку землі є дискусійним, і я готовий його обговорювати. Поки що ніхто не розуміє, яким саме має бути цей ринок. Тому спочатку пропоную напрацювати модель, обговорити її з суспільством, з власниками паїв, а вже потім ми приймемо остаточне рішення. Моя думка така. А якщо хтось бажає зняти мораторій та за кілька місяців скупити всі землі в країні, то я категорично проти», - наголосив прем’єр.

 

Він також завірив, що мораторій не буде знятий «за командою». Проте в разі існування чіткої моделі відкритого земельного ринку, може бути прийняте відповідне рішення, проте наразі ще зарано про це говорити.

 

«Пропоную спочатку напрацювати модель, обговорити її і потім вже приймати рішення. Як керівник уряду, я категорично проти того, щоб хтось за три місяці скупив всі землі в країні. Я не дозволю цього. Лише над обговоренням бюджету-2017 ми працювали три місяці. А тут набагато фундаментальніша проблема – доля української землі. Тому потрібно максимально відкрито, на експертному рівні провести обговорення, зрозуміти, пояснити, а потім приймати остаточне рішення», - розповів В. Гройсман.