Посушлива погода зменшить врожай зернових культур

2018-06-19 12:27:32
Посушлива погода зменшить врожай зернових культур

Через несприятливі погодні умови агенція MARS зменшило прогноз врожайності м’якої пшениці  в ЄС з травневих 6,19 т/га до 6,04 т/га, що поступатиметься тогорічним 6,61 т/га, проте на 1,2% перевищить середній 5-річний показник.

 

Збільшення врожайності ярого ячменю не компенсувало скорочення врожайності озимого ячменю. В порівнянні з травневим звітом оцінку врожайності знизили:

  • для ячменю з 5,04 до 4,98 т/га,
  • кукурудзи – з 7,64 до 7,35 т/га,
  • ріпаку – з 3,19 до 3,05 т/га.

 

Врожай в країнах Причорномор’я та Балтії також скоротиться через посушливу погоду.

 

За даними Укргідрометеоцентру, чверть України охопила посуха, особливо Запорізьку, Херсонську та Харківську області. До кінця червня метеорологи нададуть оновлений прогноз врожайності зернових.

 

В центральному та Приволзькому округах Росії в першій декаді червня панувала прохолодна погода, проте з достатньою кількістю опадів. На Середньому Поволжі опадів майже не було, а в Південному та Північно-Кавказькому округах панувала спекотна (25-30 градусів) погода. В Краснодарському, Ставропольському краях та в Ростовській області підсихання верхніх шарів ґрунту перешкоджало появі сходів та розвитку рослин пізніх культур.

 

В центральних та східних регіонах Білорусі місцями пройшли опади, проте на півдні та заході відчувається дефіцит вологи. Проте наприкінці тижня обіцяють дощі, які зможуть покращити ситуацію.

Коментарі відвідувачів (0):