Посуха в Україні загрожує посівам кукурудзи

2017-08-15 12:14:09
Посуха в Україні загрожує посівам кукурудзи

В багатьох регіонах України зберігається спекотна погода з незначною кількістю опадів, через що збільшується кількість площ, охоплених ґрунтовою посухою. Це несприятливо впливає на розвиток пізніх сільськогосподарських культур, проте стійкого погіршення їх стану поки що не зафіксовано.

 

Проведене експертами Інституту зернових культур НААН обстеження показало, що у рослин всіх термінів сівби та різних строків стиглості продовжується генеративний розвиток. Висока температура повітря та нестача вологи призводить до більш швидкого визрівання зерна гібридів кукурудзи. Рослини швидкостиглих типів знаходяться в стадії воскової або молочної стиглості зерна.

 

Загальний стан посівів кукурудзи в регіонах, де пройшли опади, або засіяних після гарних попередників наразі задовільний. Стан посівів після поганих попередників або в регіонах з дефіцитом вологи наближається до незадовільного.

 

Найближчим тижнем метеорологи прогнозують спекотну погоду без опадів, яка несприятливо впливатиме на формування врожаю кукурудзи.

 

На Чиказькій біржі ціна на кукурудзу з поставкою в грудні вчора знизилась на 0,7% до 347 $/т, продовжуючи падіння після оптимістичного прогнозу виробництва в США, де посіви зернової також постраждали від надмірних температур та нестачі опадів.

 

В Україні ціна кукурудзи старого врожаю залишається на рівні 156-157 $/т або 4700-4800 грн/т, а ціна на зерно нового врожаю опустилася до 147-148 $/т з поставкою в порт в жовтні.

Коментарі відвідувачів (0):