Посуха в Україні шкодить посівам ріпаку та може погіршити врожайність кукурудзи

2016-09-14 13:21:16
Посуха в  Україні шкодить посівам ріпаку та може погіршити врожайність кукурудзи

Протягом першої декади вересня в Україні спостерігаються високі температури повітря та відсутність опадів, що викликає розповсюдження та поглиблення ґрунтової посухи та призводить до критичних умов для накопичення вологи в ґрунті. Про це в своєму агрометеоогляді повідомляє Укргідрометеоцентр.

 

Верхні шари ґрунту на більшості площ, які призначені під сівбу озимих культур врожаю 2017 року, були сухими або погано зволоженими. В багатьох регіонах посуха сягнула рівня стихійного агрометеорологічного явища, і повністю сухими там є не лише верхні 10 см ґрунту, а вже 20 см.

 

Наразі в Україні засіяно ріпаком 601 тис. га. Загалом планувалося, що озимого ріпаку під врожай 2017 року буде засіяно на 10% більше, ніж в минулому році, тобто 724 тис. га. Проте через нестачу вологи поки що не вдається провести сівбу, а на деяких посівах відсутні сходи, що може призвести до втрати врожаю, якщо опади не пройдуть найближчим часом.

 

Відмічається різке висихання кукурудзи, що з одного боку зменшує витрати на її сушіння, а з другого – може призвести до зниження врожаю.

 

Метеорологи повідомляють, що опадів можна очікувати в кінці другої декади вересня. Тому, враховуючи наявну ґрунтову посуху, в більшості регіонів України початок активної посівної кампанії може затриматися до кінця вересня – середини жовтня. За існуючих умов сівба озимих культур стане виправданою після випадіння опадів в кількості 15-20 мм.

Коментарі відвідувачів (0):