Посуха може стати світовою проблемою в наступному сезоні

2018-09-21 12:10:09
Посуха може стати світовою проблемою в наступному сезоні

Представник американської Radiant Solutions агрометеоролог Кайл Теплі під час виступу на VI Світовій конференції «Black Sea Oil Trade-2018» розповів, що більшість країн світу в наступному сезоні потерпатимуть від посушливої погоди.

 

Зокрема, посуха залишиться головною проблемою європейських та причорноморських країн. Відсутність опадів восени сприятиме збиранню врожаю сої та кукурудзи, проте принесе загрозу отримання нерівномірних сходів озимої пшениці.

 

Більш стабільною влітку була ситуація в Північній Америці, де не було районів, що страждали від посухи або надмірних опадів. Проте наразі погода там змінюється, й дощі на півдні Середнього Заходу уповільнять збиранню сої та кукурудзи, хоча й сприятимуть проростанню озимої пшениці. Загрози приморозків поки що немає.

 

Лагідною залишається погода в Південній Америці, проте вже незабаром там проявиться помірний ефект Ель-Ніньо.

 

В Бразилії погодні умови не будуть затримувати посівну, хоча невдовзі в країні виникнуть посушливі явища. В Аргентині очікуються рясні опади, які сприятимуть розвитку рослин.

 

Крім того, в Азії, зокрема в Китаї, в сприятливих умовах дозрівають соя та кукурудза, хоча прогнозовані в жовтні-листопаді сильні вітри можуть зашкодити врожаю. В північних регіонах Азії існує загроза посилення посухи.

Коментарі відвідувачів (0):