Посіви озимини в Україні та Росії знаходяться в дуже доброму стані

2019-02-13 12:07:32
Посіви озимини в Україні та Росії знаходяться в дуже доброму стані

Агрометеорологічні умови в Україні сприяли перезимівлі озимих зернових культур, які наразі знаходяться у фазі зимового спокою в доброму стані.

 

В третій декаді січня панувала незвично тепла погода з опадами у вигляді снігу, та останніми днями, дощів, яка викликала відлигу на всій території країни.

 

Морозів, що могли б пошкодити рослини, не було. Під час сильних морозів посіви були вкриті товстим шаром снігу. На глибині залягання вузла кущення озимих рослин в холодні ночі температура не опускалася нижче -3С, а глибина промерзання ґрунту складала 2-18 см.

 

Експерти попереджають, що потепління на наступній декаді може призвести до часткового вимокання рослин на низьких ділянках рельєфу.

 

За даними Мінсільгоспу, в Росії озимими культурами під врожай 2019 року засіяли 17,7 млн га проти 17,1 млн га роком раніше. Майже 91,5% посівів знаходяться в доброму або задовільному стані, й ведеться активна підготовка до сівби ярих культур.

 

В порівнянні з минулим роком загальна площа сівби сільгоспкультур виросте на 1,2 млн га до 80,5 млн га, зокрема ярої пшениці – на 177 тис га до 12,2 млн га. Збільшаться площі сівби сої, ріпаку, цукрових буряків, картоплі й інших овочів, кормових культур.

 

В Ставропольському краї вже засіяно 7 тис га площ, оскільки погодні умови дозволили раніше розпочати сівбу.    

 

В минулому році сівбу почали наприкінці лютого і станом на 1 березня було засіяно лише 1,4 тис га. Збирання врожаю на півдні також розпочали на 1-2 тижні раніше, ніж зазвичай, завдяки теплій весні та посушливому початку літа. Можливо, в поточному році збирання врожаю на півдні також розпочнуть раніше, вже наприкінці червня.   

Коментарі відвідувачів (0):