Посіви кукурудзи в Україні знаходяться в задовільному стані

2017-07-25 12:02:26
Посіви кукурудзи в Україні знаходяться в задовільному стані

Відсутність опадів та перепади температур в другій декаді липня хоча і сприяли збиранню врожаю ранніх зернових, проте несприятливо вплинули на формування продуктивності ярих культур, зокрема, кукурудзи. Її коренева система розташована в напівметровому шарі ґрунту, який сьогодні відчуває нестачу вологи.

 

Стан посівів кукурудзи оцінюється, як задовільний. Зниження денної температури повітря до 23-25 градусів та нічної до 9-12 градусів несприятливо вплинуло на процеси росту та розвитку рослин, які полюбляють тепло. Затримка фенологічних фаз розвитку сягає 6-7 днів. Ранньостиглі гібриди знаходяться в початковій фазі цвітіння, середньостиглі – в фазі викиду волоті.

 

В залежності від технологій вирощування висота рослин знаходиться в діапазоні 116-275 см. Гущина рослин складає 76-79 тис шт на га. Суттєвого випадіння рослин протягом вегетаційного періоду не спостерігалося. Вміст сухої речовини в листостеблевій масі рослин становить 13-14% при виході вегетативної маси до 69,1 т/га на найкращих посівах з інтенсивною технологією вирощування. Опади спровокували незначне проростання бур’янів гущиною 3-10 шт/м2, які істотно не впливають на зростання та розвиток паростків кукурудзи.

 

Проведені обстеження посівів озимих зернових культур показали, що більшість рослин знаходяться в доброму або задовільному стані на кінцевій фазі дозрівання зерна.

 

За інформацією ННЦ «Інститут землеробства НААН», посіви ранніх зернових (тритикале, пшениці та вівса) знаходяться в початковій фазі повної стиглості, а ярого ячменю – в фазі повної стиглості.

 

Рослини гречки знаходяться в фазі формування та дозрівання насіння.

Коментарі відвідувачів (0):