Попри несприятливу погоду прогноз врожайності зернових в ЄС збільшено

2018-04-23 12:35:45
Попри несприятливу погоду прогноз врожайності зернових в ЄС збільшено

Експерти Європейського Бюро оцінки врожаїв (МАРС) повідомляють, що несприятливі погодні умови в багатьох регіонах ЄС призвели до затримки сівби ранніх та пізніх ярих культур.

 

Проте в більшості випадків аграрії ще встигнуть завершити посівну кампанію без суттєвих втрат валового збору. Після сильних приморозків, що панували наприкінці лютого та початку березня в Центральній та Східній Європі, останньої декади березня регіони накрив холодний циклон з температурою повітря до -8 градусів. Така погода суттєво не пошкодила посіви озимих культур, хоча й не сприяла їх розвитку.

 

Велика кількість опадів на заході та в центрі Італії, Франції, Великобританії, більшості балканських країн призвела до затримки посівної кампанії. В інших країнах Європи затримка сівби була обумовлена тривалим періодом низьких температур на тлі надмірних опадів.

 

Експерти МАРС підвищили середню оцінку врожайності пшениці в країнах ЄС з 5,94 т/га в березневому прогнозі до 5,97 т/га, що на 4,2% перевищить середній п’ятирічний показник.

 

Оцінку середньої врожайності ячменю збільшили до 5,03 т/га, що на 2,5% перевищить середній 5-річний показник.

 

Оцінку середньої врожайності ріпаку підвищили до 3,33 т/га проти 3,28 т/га в березневому прогнозі, що відповідало середньому п’ятирічному показнику.

Коментарі відвідувачів (0):