Політичні фактори тиснуть на курс гривні

2019-05-30 12:03:51
Політичні фактори тиснуть на курс гривні

Політичні процеси в Україні супроводжуються новими ідеями економічного розвитку країни. Натяки на можливий дефолт та відмова МВФ від співробітництва до формування нового уряду несприятливо впливають на гривню.

 

З початку тижня курс гривні просів відносно долара з 26,33 до 26,7 грн/$.

 

Головними чинниками подорожчання долара стали:

  • Чергові виплати відшкодування ПДВ експортерам.
  • Зростання попиту на валюту з боку імпортерів, які наприкінці місяця закривають розрахунки.
  • Спекулятивна гра «на підвищення» на тлі притримування валюти продавцями.
  • Попит з боку обмінників, де населення напередодні відпусток активно купує валюту. Проте в разі подальшого зростання курсу може розпочатися панічна скупка валюти, особливо на тлі розмов про дефолт.

 

Нацбанк продав 10 млн доларів за курсом 26,69 грн/$, чим підтвердив готовність надалі підтримувати курс стабільним.

 

Експерти очікували зниження курсу ближче до осені, в період погашення боргових зобов’язань за кредитами та ОВДП. За словами голови Ради Нацбанку Б. Данилишина, ці чинники впливатимуть на валютний ринок до кінця року.

 

В травні-грудні Україна має погасити 3,5 млрд $ по зовнішньому держборгу та 2,8 млрд $ за ОВДП у валюті. Піковими стануть травень та вересень, коли потрібно буде виплатити по 1,7 млрд $.

 

В період травня-липня за валютними ОВДП необхідно буде виплатити 1,7 млрд $. При цьому на курс валюти буде тиснути погашення короткострокових ОВДП в гривні, які нерезиденти купували в лютому-квітні.

 

Станом на 13 травня інвестиції нерезидентів у короткострокові ОВДП збільшилися в порівнянні з рівнем початку року у 6,5 раз до 39,2 млрд грн або 1,5 млрд в доларовому еквіваленті. Більшість коштів, отриманих від погашення гривневих ОВДП в липні-вересні, буде переводитися у валюту та виводитись за кордон, - вважає Б. Данилишин.

Коментарі відвідувачів (0):