Покращення погоди в США тисне на ціни кукурудзи та сої

2019-08-20 12:08:26
Покращення погоди в США тисне на  ціни  кукурудзи та сої

Опади на Середньому Заході США зменшили стрес посівів сої та кукурудзи від посухи, що посилило тиск на ціни.

 

Трейдерів турбує затримка розвитку посівів, тому погода в наступні тижні стане визначальною для врожаю. Холод або приморозки можуть пошкодити слабкі рослини та уповільнити розвиток культур, що були засіяні після оптимальних термінів сівби.

 

За даними USDA, станом на 19 серпня в доброму або відмінному стані знаходяться 56% посівів кукурудзи, що на 1% поступається рівню минулого тижня, на 12% - середньому 5-річному показнику. Кількість посівів сої в доброму або відмінному стані за тиждень скоротилася на 1% до 53%, що на 13% поступається середньому 5-річному показнику. Стручки сформовані на 68% посівів в порівнянні з 85% в середньому за 5 років на цю дату.

 

На даних про опади, що пройшли вихідними, з понеділка ціни на сою та кукурудзу в Чикаго почали знижатися, але після оприлюднення звіту USDA про стан посівів, відновилися до рівня п’ятниці. Грудневі ф’ючерси на кукурудзу торгуються по 148,4 $/т, листопадові на сою – по 320,18 $/т.

 

За тиждень США експортували 500 тис т кукурудзи попри експертні очікування в межах 600-800 тис т. Тоді як експорт сої перевищив сподівання та сягнув 1,16 млн т, з яких 551 тис т було відправлено до Китаю.

 

Наближення збирання тисне на ринок кукурудзи й покупці знижують ціни попиту. Південнокорейський MFG придбав 69 тис т кукурудзи за ціною 199 $/т CFR, яка на 2-3 $/т нижча, ніж на придбану тиждень тому партію.

 

В Україні ціни на кукурудзу в порту опустилися до 150 $/т та на сою – до 320-325 $/т для поставок у вересні-жовтні. Низький попит та падіння біржових цін тисне на закупівельні ціни, тому найближчим часом вони залишаться на цьому ж рівні.

Коментарі відвідувачів (0):