Похолодання в Україні не зашкодить врожаю озимих та ярих культур

2017-04-24 12:10:09
Похолодання в Україні не зашкодить врожаю озимих та ярих культур

Зниження температури повітря та нічні приморозки до -5 градусів не зашкодять майбутньому врожаю озимих та ярих культур, - повідомляє прес-служба Мінагропродполітики.

 

Проте багаторічні насадження, що знаходяться в фазі цвітіння або в початковій стадії формування плодів, залишилися найбільш вразливими. Передусім, мова йде про абрикос, ранні сорти вишні, черешні та персиків.

 

Після покращення погодних умов експерти ретельно оглянуть посіви та багаторічні рослини, що дозволить визначити обсяги імовірних збитків.

 

На більшості території країни пройшли сильні опади, в окремих регіонах випало до 50 мм снігу. Завдяки цьому запаси вологи в ґрунті значно збільшилися, що сприятливо вплине на стан рослин, особливо в південних та східних регіонах.

 

Проте, за інформацією АПК-Інформ, потужні снігопади та погіршення погоди на Дніпропетровщині можуть несприятливо вплинути на посіви кукурудзи та озимого ріпаку.

 

Метеорологи попереджають, що через похолодання та нічні приморозки до 1-5 градусів морозу втрати врожаю плодових дерев можуть сягнути 30%. 

 

ДНС України попереджає про погіршення погодних умов, викликане арктичним циклоном, що прийде в Україну 18-22 квітня та принесе холодне повітря та нічні заморозки.