Погодні умови в Україні сприяють гарному врожаю

2017-04-14 12:08:19
Погодні умови в Україні сприяють гарному врожаю

Метеорологічні умови, що протягом весни склалися над територією країни, сприяли сівбі та розвитку сільськогосподарських культур.

 

В більшості регіонів рівень вологи залишався оптимальним або задовільним, прогрівання верхніх шарів ґрунту дозволило почати ранню сівбу пізніх культур та сприяло активному розвитку озимих рослин.

 

В деяких областях, особливо південних, спостерігається дефіцит опадів, який триває понад 3 місяці, що викликає занепокоєння за формування майбутнього врожаю ранніх зернових. В багатьох районах Херсонщини, Одещини, Миколаївщини та Кіровоградщини кількість опадів в поточному році склала 30-60% від норми. Тому короткочасне зниження температур стало сприятливим чинником, оскільки стримало розвиток посушливих явищ. На окремих площах Херсонської та Запорізької областей запаси вологи в метровому шарі ґрунту залишаються історично низькими та в 2-3 рази меншими за норму.

 

Посіви озимини знаходяться в фазах кущення, утворення вузлових коренів, третього листа. В південних регіонах почалося зростання стебла та формування колосу. Висота рослин в фазі кущення складає 13-36 см, гущина – 600-905, в кращому випадку до 1500 рослин на 1 кв.м.

 

Стан рослин добрий та задовільний, в південних регіонах пшениця місцями вражена хворобами.

 

Стан посівів озимого ріпаку добрий, продовжується зростання стебла та утворення суцвіть. Із засіяних 899,2 тис га сходи отримані на 98,6% площ, з яких 46,9% посівів знаходяться в доброму стані.

 

Продовжується сівба ярих культур та спостерігається проростання зерна на раніше засіяних площах, завершено сівбу гороху.

 

Розпочалася сівба пізніх культур – кукурудзи, соняшнику, цукрових буряків.

Коментарі відвідувачів (0):