Погода сприяє перезимівлі озимих

2018-02-12 12:12:25
Погода сприяє перезимівлі озимих

Нестача опадів в регіонах вирощування озимої пшениці в США найбільше турбує трейдерів та впливає на ціну пшениці нового врожаю.

 

Проте зростання котирувань стримує гарний стан посівів озимини в Європі, Україні та Росії.

 

В більшості регіонів ЄС достатній сніговий покрив сприяє перезимівлі озимих, лише в Німеччині існують ризики пошкодження рослин морозним повітрям.

 

Завдяки високому шару снігу, стан посівів у Франції суттєво не погіршився навіть попри зниження температур. Середня добова температура в січні була на 3 градуси вищою за норму.

 

Більш критичною залишається ситуація у Німеччині, де морози сягають -10 градусів, тим більше, що на початку зими посіви дещо постраждали через дефіцит опадів. Аналітики допускають погіршення стану посівів, якщо сильні морози зберігатимуться й надалі.

 

В Польщі погода сприяє перезимівлі озимих культур, і лише на півночі посіви частково постраждали від повені. У Великобританії в окремих регіонах зафіксовано надлишок вологи в ґрунті, проте стан посівів в цілому добрий.

 

За даними МСГ Росії із засіяних озиминою 17,1 млн га площ на кінець січня стан 95% посівів оцінюється, як добрий та задовільний. В другій декаді січня на європейській території РФ спостерігалася нестійка погода, проте в цілому погодні умови були задовільними для перезимівлі, що дозволяє сподіватися на гарний врожай озимих культур.

 

В Україні більшість посівів озимої пшениці знаходиться в доброму стані, що додає оптимізму відносно майбутнього врожаю.

Коментарі відвідувачів (0):