Погода коригує посівні площі під кукурудзою

2017-05-10 12:17:02
Погода коригує посівні площі під кукурудзою

Через вологу погоду на Середньому Заході на минулому тижні уповільнився хід сівби кукурудзи в США. Станом на 7 травня зерновою засіяно 47% запланованих площ, що хоча і перевищує очікування експертів, проте значно відстає від минулорічного показника на вказану дату (61%) та середнього п’ятирічного показника (52%).

 

МСГ Франції вперше оприлюднило прогноз посівних площ під кукурудзу нового врожаю. Очікується, що посівні площі під зерновою в порівнянні з минулим роком скоротяться на 2,3% до 1,388 млн га та будуть на 14,5% меншими за середній показник останніх п’яти років.

 

Через посуху останніх років врожайність кукурудзи була дуже низькою, тому фермери, враховуючи дефіцит вологи в грунті, відмовляються від вирощування кукурудзи.

 

Китайське МСГ прогнозує, що місцеві фермери в поточному сезоні скоротять посівні площі під кукурудзою в порівнянні з минулим роком на 2,5% до 35,84 млн га, через що валовий збір зменшиться на 2,9% до 213,19 млн тон. Посівні площі під соєю виростуть з минулорічних 7,16 млн га до 7,9 млн га завдяки скороченню посівних площ під кукурудзою.

 

Похолодання дещо уповільнить розвиток рослин найближчим часом, проте значно більшу тривогу викликає кількість опадів, що вже пройшли та ще очікуються. Надмірне зволоження ґрунту заважає його прогріванню, що вкрай необхідне для нормального розвитку. В холодний та вологий ґрунт не проникає кисень, тому йде поверхневий розвиток кореневої системи рослин, що обмежує їх доступ до поживних речовин протягом вегетаційного періоду.

Коментарі відвідувачів (0):