Погода в ЄС та Південній Америці сприяє формуванню гарного врожаю

2020-01-10 12:14:26
Погода в ЄС та Південній Америці сприяє формуванню гарного врожаю

Трейдери уважно спостерігають за погодними умовами, які впливають на формування майбутнього врожаю, та зазначають, що опади в Південній Америці сприяють розвитку посівів сої та кукурудзи, а тепла зима в ЄС, Україні та Росії знижує імовірність пошкодження озимини, хоча відсутність снігу та дефіцит вологи створюють певні ризики. 

 

В США наступного тижня пройдуть потужні опади, які в окремих районах Середнього Заходу можуть призвести до повеней та зупинити річкові перевезення зерна. На сході Середнього Заходу пройдуть снігопади. 

 

На Південних Рівнинах США тепле повітря та опади сприятимуть розвитку посівів озимини. 

 

На Північних Рівнинах наступного тижня істотних опадів не очікується, хоча подекуди можливі снігопади та мороз. 

 

В Бразилії потужні опади в основних штатах-виробниках сприяють розвитку посівів сої та кукурудзи. До штату Ріу-Гранді-ду-Сул, де панувала суха та спекотна погода, в найближчі 5-7 днів прийдуть дощі та прохолода.

 

В Аргентині встановилася тепла погода з помірними опадами, яка покращує стан рослин сої та кукурудзи. 

 

У причорноморській частині України та на заході Росії панує незвично тепла для цієї пори року погода. Експертів турбує відсутність снігового покрову, проте в наступні 7-10 днів суттєвого похолодання не очікується, а опади будуть незначними.

 

Відсутність січневих морозів сприятливо впливає на посіви озимих зернових культур, які не входять у стан глибокого сну та повільно розвиваються. Укргідрометеоцентр, враховуючи незвично теплу погоду у грудні-січні, прогнозує ранню та затяжну весну, яка дозволить рослинам раніше вийти зі стану зимового спокою, щоб не потрапити під високі температури та весняну посуху. Це збільшує імовірність отримання гарного врожаю, тим більше, що посівам вже не загрожують звичні для ранньої зими явища, наприклад, вимерзання або загибель під кригою.

 

В Китаї у районах вирощування озимої пшениці та ріпаку пройшли опади у вигляді дощу та снігу, які поповнили запаси ґрунтової вологи та збільшили зимовий покрів перед зимівлею.

 

В Європі достатня кількість опадів створює сприятливі для формування гарного врожаю умови. У південних та західно-центральних регіонах, де відчувався дефіцит опадів, найближчими днями пройдуть дощі.

 

Потужні зливи в Південній Африці покращать цього тижня стан посівів кукурудзи та цукрової тростини.

 

У Пакістані та на північному заході Індії сприятливі дощі пройшли в регіонах вирощування озимої пшениці, але майже не зачепили райони вирощування озимого ріпаку.

 

Наразі погодні чинники майже не впливають на динаміку цін на основні сільгоспкультури. Найближчого місяця трейдери спостерігатимуть за морозами в Україні та Росії та опадами у Аргентині.

Коментарі відвідувачів (0):